S CULO PO FORMI VIVI

Študentje Naravoslovnotehniške fakultete, Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje KOTO so v okviru predmeta Trajnostno oblikovanje 2 sodelovali pri projektu oblikovanja izvirnega turističnega produkta “CULE”. Oblikovali so produkt, kateri je namenjen turistom in obiskovalcem ob izletu po poti Forme vive ravne in uporabniku ponudil dodano vrednost samega doživetja. Cula omogoča piknik z lokalnimi dobrotami, podprt z oblikovalsko in vsebinsko izkušnjo z dodano vrednostjo. Študentje so pri oblikovanju upoštevali načela trajnostnega razmišljanja, pri estetiki in vsebini pa so se inspirirali z Ravnami, samim izletom po Forma vivi in lokalnimi posebnostmi in zanimivostmi.

Nastale so simpatične “Cule”, ki bodo premierno predstavljene na razstavi z otvoritvijo 18.6.2016 ob 19h v Pokrajinskem muzeju Ravne.

Ob 50-letnici Forme vive (FV) na Ravnah na Koroškem (1964–2014) je bila v okviru projekta Ravne, mesto Forme vive zasnovana tudi dolgoročna promocijska strategija te kulturne manifestacije nacionalnega pomena. Forma viva pomeni velik potencial za razvoj kulturnega turizma, pri tem pa je ključnega pomena njena aktivna promocija s konkretnimi produkti. Eden takšnih je Cula FVR, ki je nastala v sodelovanju s študenti Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani pod mentorstvom izr. prof. Nataše Peršuh.
Ker so skulpture ravenske FV razpršene po mestu, bo ogled le-teh s culo v roki in prigrizkom v njej gotovo prava popotniška avantura. Na dan Poletne muzejske noči vas vabimo, da se nam pridružite na odprtju razstave s predstavitvijo procesa nastajanja Cule FVR ter pri kulinarični izkušnji, ki bo sledila ob skulpturi Meteorit Johannesa Vogla v neposredni bližini gradu.

Vzorec za culo

S culo po Formi vivi / Bundle and Forma viva tour
Ravne, mesto Forme vive (1964-2014) / Ravne, the City of Forma viva (1964-2014)

Izdajatelj: Koroški pokrajinski muzej
Zanj: Brigita Rajšter
Idejna zasnova in projektno vodenje: Tomaž Apohal (Yootree)

Koncept in oblikovanje:
Naravoslovnotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani, Oddelek za tekstilstvo, Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, 2016. Mentorica: izr. prof. Nataša Peršuh. Študentje: Tina Gorkič, Nejc Šubic, Admir Kapić, David Bacali, Evgenija Zafirovska, Sabrina Oprešnik.

Strokovno in projektno vodenje: Aleksandra Čas, Koroški pokrajinski muzej – Muzej Ravne na Koroškem

Grafično oblikovanje: Tina Gorkič

Zasnova jedi: Andraž Lečnik, Mesarija Lečnik, Ravne na Koroškem

Partnerji / Partners:
Občina Ravne na Koroškem, Koroški pokrajinski muzej – Muzej Ravne na Koroškem, ZKŠTM Ravne na Koroškem.

Ravne na Koroškem, 2016
www.fvr.si

Skip to content

Ooops...

Uporabljate zastarelo / nepodprto različico brskalnika.
Za najboljšo uporabniško izkušnjo, prosimo nadgradite svoj brskalnik ali uporabite alternativne možnosti kot na primer Mozilla Firefox ali Google Chrome.