Razpis za raziskovalke in raziskovalce: Povezane raziskovalne skupnosti Eutopia in program mobilnosti raziskovalcev skupnosti Eutopia

ODPRT RAZPIS ZA RAZISKOVALKE IN RAZISKOVALCE: POVEZANE RAZISKOVALNE SKUPNOSTI EUTOPIA in PROGRAM MOBILNOSTI RAZISKOVALCEV ZVEZE EUTOPIA

Zveza EUTOPIA je učna in raziskovalna skupnost desetih evropskih univerz nove generacije, ki je bila uspešna s prijavo projekta Evropske univerze v okviru programa Erasmus+.
Zvezo sestavljajo:

• Vrije Universiteit Brussel (Belgija),
  • CY Cergy Paris Université (Francija),
  • *Göteborgs universitet (Švedska),
  • Universitat Pompeu Fabra (Španija),
  • *University of Warwick (Združeno kraljestvo),
  • Università Ca’Foscari Venezia (Italija),
  • *Technische Universität Dresden (Nemčija),
  • *Universidade NOVA de Lisboa (Portugalska),
  • *Univerza Babeș-Bolyai v Cluju (Romunija) in
  • vodilna partnerica pa je Univerza v Ljubljani.

*fakultete s sorodnimi programi NTF (glej spodaj)

• POVEZANE RAZISKOVALNE SKUPNOSTI EUTOPIA

Odprt je razpis Zveze EUTOPIA: Povezane raziskovalne skupnosti »Connected Research Communities (CRC)«. Namen razpisa je povezati in spodbuditi sodelovanje med raziskovalkami in raziskovalci ter inovatorkami in inovatorji mreže EUTOPIA ter jim omogočiti razvoj raziskovalnih idej na katerem koli znanstvenem področju. Eden pomembnejših dolgoročnih ciljev Zveze EUTOPIA je namreč povezovanje raziskovalne in inovacijske skupnosti ter vzpostavitev trajnostnih raziskovalnih mrež.

Razpis je odprt za vse znanstvene discipline in teme, ki se osredotočajo na cilje trajnostnega razvoja OZN, za povečanje družbenega, gospodarskega, političnega in/ali znanstvenega vpliva.

Pogoji za prijavo:

• Sodelovanje vsaj treh EUTOPIA partnerjev (članice: Univerza v Ljubljani (Slovenija), Vrije Universiteit Brussel (Belgija); CY Cergy Paris University (Francija);  University of Gothenburg (Švedska); Pompeu Fabra University-Barcelona (Španija); The University of Warwick (Velika Britanija))
  • V posamezni projekt je lahko vključeno neomejeno število raziskovalcev, vendar pa se lahko v projektu financira maksimalno šest (6) raziskovalcev, z največ tremi (3) z iste univerze.
  • Projekt se mora pričeti v letu 2022. Sredstva se lahko porabijo do novembra 2022.
  • Spodbuja se vključitev novih EUTOPIA članic (Babeș-Bolyai University (Romunija), Technische Universität Dresden (Nemčija), Ca’ Foscari University of Europe (Italija), NOVA University Lisbon (Portugalska)) ter globalnih partnerjev.
  • Prijavitelji si morajo prizadevati za enakomerno porazdelitev sodelujočih po spolu.

Upravičeni prijavitelji: Raziskovalke in raziskovalci Univerze v Ljubljani ter drugih članic zveze EUTOPIA.

Pogoji financiranja: Vsak posamezni UL raziskovalec oz. raziskovalci, katerih projekt bo s partnerji EUTOPIE izbran za financiranje, bodo prejeli finančno podporo za kritje potnih stroškov (letalske vozovnice, vozovnice za vlak in drugi lokalni transport) ter stroškov namestitve in dnevnic do največ 3.000 EUR. Upravičeno obdobje za porabo sredstev je do novembra 2022.

Pričakovani rezultati posameznega projekta CRC so lahko:

• načrt za skupne objave člankov, in/ali
  • skupne prijave raziskovalnih projektov, in/ali
  • povečano sodelovanje, in/ali
  • drugi oprijemljivi načini prispevanja k izgradnji CRC.

Razpis je odprt do porabe sredstev oz. najkasneje do 10. 6. 2022.

Več informacij o razpisu in prijavi najdete na spletni strani EUTOPIA.

• PROGRAM MOBILNOSTI RAZISKOVALCEV ZVEZE EUTOPIA

Vse doktorske in podoktorske raziskovalke in raziskovalce UL vabimo k prijavi na razpis programa mobilnosti raziskovalcev EUTOPIA (EUTOPIA Researcher Mobility Programme). Z razpisom želimospodbuditi raziskovalno sodelovanje med raziskovalci in raziskovalkami univerz Zveze EUTOPIA. Prijave so odprte do porabe sredstev. Program mobilnosti raziskovalcev podpira kratkotrajne raziskovalne obiske (2-3 tedne) raziskovalk in raziskovalcev šestih partnerskih univerz zveze EUTOPIA. Cilj programa je okrepiti raziskovalno sodelovanje v okviru zveze ter omogočiti izmenjavo strokovnega znanja in infrastrukture za razvoj skupnih raziskovalnih projektov.

Več informacij kliknite na stran UL.

*Seznam EUTOPIA fakultet za NTF