Svečana podelitev fakultetnih Prešernovih nagrad, priznanj in zahval najboljšim študentom

Danes, 28. novembra, ob 11. uri smo na fakulteti podelili Prešernove nagrade, priznanja in zahvale najboljšim študentom.
Hvala vsem prejemnikom in ostalim študentom, ki nam kažete svojo odličnost in nam dajete nov zagon za oblikovanje vedno bolj kakovostnih študijskih programov. Ponosni smo na vaše delo ter vam želimo še vsaj toliko uspehov!

Fakultetne Prešernove nagrade+
  • JAN BRENCE
    Naslov dela: Optimizacija ulivno-napajalnega sistema ulitka kape izolatorja iz bele temprane litine
    Mentor: prof. dr. Primož Mrvar
    Somentor: asist. dr. Sebastjan Kastelic
  • PETRA JERIČ
    Naslov dela: Trajnostna biorazgradljiva oblačila za modno znamko Vivre
    Mentor: prof. Elena Fajt
    Somentor: dr. Uroš Novak
  • ZALA MAVRIĆ
    Naslov dela: Repelentne etiketne nalepke iz invazivnih tujerodnih rastlin proti komarjem
    Mentor: doc. dr. Klemen Možina
    Somentor: asist. Blaž Grilc
  • MATIC STRGAR
    Naslov dela: Primerjalna analiza vpliva izbranih kodekov na zapis video vsebin Mentorica: prof. dr. Raša Urbas
    Somentor: asist. Andrej Učakar
  • LUCIJA BOSTIČ, NEŽA DAPČEVIČ, KRISTI KOMEL, TIA KRAŠOVEC, BORJAN LITOVSKI, REBEKA MAMIĆ, GAŠPAR MARINIČ, NUŠA KLANČAR, ANŽE MRAK, ZOJA MUHIČ, REBEKA PAJEK, AJLA PILIPOVIĆ, LENART ŠOLAR, TANJA VIDIC, MAJA ZUPANC
    Naslov dela: Scenografija in kostumografija za opero Agripina
    Mentorji: prof. Elena Fajt, prof. Marija Jenko, doc. Jana Mršnik, doc. Rok Rappl / Rocc,
    doc. Petja Zorec
Pohvale za sodelovanje za nominirana dela v okviru tem za Prešernove nagrade študentom v letu 2022+
  • MAJA RAČIČ
    Naslov dela: Digitalizacija vzorcev tipografskih ornamentov in izdelava tiskovin s tehniko knjigotiska
    Mentorica: prof. dr. Klementina Možina
Priznanje za najboljšo doktorsko disertacijo za študijski leto 2021/22+
  • dr. JAKOB KRANER
    Naslov dela: Karakterizacija biorazgradljivih zlitin iz sistema Fe-Mn sintetizirane s selektivnim laserskim taljenjem
    Mentor: izr. prof. dr. Matjaž Godec
    Somentorja: dr. Irena Paulin, znan. sod., prof. dr. Jožef Medved

Priznanja za najboljše študente za študijsko leto 2021/22+
  • JURE KLOKOČOVNIK, študent 1. letnika magistrskega študijskega programa Grafične in interaktivne komunikacije (štud. leto 2021/22).
  • KRISTI KOMEL, študentka 1. letnika magistrskega študijskega programa Oblikovanje tekstilij in oblačil (štud. leto 2021/22).
  • GAŠPER KREK, študent 3. letnika univerzitetnega študijskega programa Inženirstvo materialov (štud. leto 2021/22).
  • LENKA PETROVIĆ, študentka 3. letnika visokošolskega strokovnega študijskega programa Tekstilno in oblačilno inženirstvo (štud. leto 2021/22).
  • NEJC VANTUR, študent 3. letnika univerzitetnega študijskega programa Geologija
    (štud. leto 2021/22).
  • JAN VODUŠEK, študent 1. letnika magistrskega študijskega programa Geotehnologija (štud. leto 2021/22).
Priznanja študentom za izjemne dosežke 2022+
  • JULIJA LAZNIK
    za izjemen študijski uspeh z opravljenimi študijskimi obveznostmi
    s povprečno oceno 10.
  • GAŠPAR MARINIČ
    za predstavitev kolekcije na zaključni reviji Herbarij, za sodelovanje pri kostumografiji glavnih junakov za opero Agripina, za oblikovanje stajlingov in izvedbo študentske modne revije v sklopu Ljubljanskega tedna mode (LJFW), razstavah »Izklekljani« in »Folklora. Favna. Na kmetiji.«.
  • TRISTAN ROME
    za svojo strokovnost, spretnost, predanost, mirnost in samoiniciativnost pri raziskovalnem in pedagoškem procesu na Oddelku za geologijo.
  • SEBASTIJAN ŠMID
    za prejetje štipendije EURSS za vodenje mednarodnega raziskovalnega projekta »Razvoj tekstilij za osebno zaščito z uporabo ekstraktov odpadne hrane« pod mentorstvom izr. prof. dr. Cedrica Plessea in izr. prof. dr. Marije Gorjanc.
  • FILIP TOKIĆ
    kot prejemnik nagrade »SHORT – BEST FIRST-TIME DIRECTOR« na evropskem filmskem festivalu za kratki film Odessa.
  • JAN URŠIČ
    za ureditev zbirke fosilov Stanislava Bačarja.
  • MATEJ ZUPANČIČ
    za izjemen študijski uspeh z opravljenimi študijskimi obveznostmi s povprečno oceno 9,91.