Razpis Danubius Young Scientist Award 2022; Interni rok za nominacijo kandidatov članic Univerzi v Ljubljani je torek, 22. 3. 2022 do 14:00.

Odprt je razpis Danubius Young Scientist Award 2022. Namenjen je nagraditi mlade raziskovalce in raziskovalke z izjemnimi dosežki v njihovi znanstveni dejavnosti in rezultatih, ki se povezujejo s Podonavsko regijo.

Nominirani so lahko kandidati in kandidatinje, ki imajo slovensko državljanstvo* ter katerih znanstveno delo katerekoli znanstvene discipline ustreza naslednjim kriterijem:

– znanstvena odličnost in inovativni pristop k akademskemu delu,

– tematska pomembnost znanstvenega dela, ki se nanašajo na zadeve oz. probleme Podonavske regije,

– relevantnost znanstvenega dela izven nacionalnih meja, potencial kandidata (npr. integracija v mednarodne mreže, udeležba pri znanstvenih/raziskovalnih projektih, pedagoške izkušnje itn.)

– brez formalne starostne omejitve – vendar omejitev za udeležence, ki so prejeli magisterij / doktorat pred max. 5 leti (= po 1. januarju 2017).

Več o pogojih si prosim preberite na uradni spletni strani razpisa.

*da ima kandidat slovensko državljanstvo je pogoj, ki ga preverjajo naknadno v postopku izbora za posamezno državo, uradno pa ni zapisan v objavi razpisa.

Število nominacij na organizacijo (Univerzo v Ljubljani) je omejeno na največ 5. Izbranih pet kandidatov oz. kandidatinj mora prihajati iz različnih fakultet ali oddelkov znotraj organizacije.

Interni rok za nominacijo kandidatov članic Univerzi v Ljubljani je torek, 22. 3. 2022 do 14:00. Vsaka članica lahko pošlje do največ 3 predloge nominacij. Popolne vloge*, pripravljene na podlagi razpisnih zahtev, pošljite na e-naslov: projekt@uni-lj.si

*Dokumenti morajo biti predloženi v angleškem jeziku (izjema: prejeti akademski naziv) in sestavljeni iz naslednjih delov:
A) največ 2 strani povzetek znanstvenega dela (npr. doktorska disertacija, znanstvena publikacija itd.) In njegov poseben pomen za Podonavje,
B) življenjepis, vključno s seznamom objav (bibliografijo) kandidata (največ 3 strani),
C) kopija dokumenta, ki se nanaša na podelitev najvišjega prejetega akademskega naziva (pogoj – max. 5 let po magisteriju ali doktoratu).
Združite dele A) in B) v eno datoteko (po možnosti v pdf formatu), C) kopija akademske stopnje pa je lahko ločen dokument.