Vabilo na dogodek: Usposabljanje za prijave projektov Evropskega raziskovalnega sveta (ERC), 16.6.2022,9:30-15:30, preko spleta

Vabljeni na usposabljanje za prijave projektov Evropskega raziskovalnega sveta (ERC), ki ga bo vodil priznani predavatelj Matt Staton iz svetovalnega podjetja A Bigger Splash d.o.o.

Matt Staton je strokovnjak na področju vodenja projektnih predlogov, z več kot 20 let izkušenj pri zasnovi, pisanju in svetovanju za pripravo zmagovalnih predlogov na različnih evropskih razpisih, še posebej za prijave na razpise Evropskega raziskovalnega sveta (ERC). Njegovo podjetje je sodelovalo pri pripravi več kot 400 predlogov za ERC in se lahko pohvali z izjemno uspešnostjo dobljenih prijav. Matt tudi redno izvaja usposabljanja za raziskovalce na temo pisanja projektnih prijav za ERC.

Predavatelj vam bo predstavil najbolj pogoste napake prijaviteljev, nasvete na kaj se osredotočiti in čemu se izogniti pri pisanju prijave, obrazložil posamezne sklope prijave in podal primere iz prakse.

Dogodek bo potekal preko spleta, povezava na dogodek bo poslana samo prijavljenim udeležencem.

Prijave preko obrazca: https://forms.gle/soCHvQbKY38dwep19

Kaj so ERC projekti?

Projekti Evropskega raziskovalnega sveta so namenjeni  odličnim raziskovalcem z namenom podpreti dolgoročno financiranje prebojnih raziskav. Glavni kriterij je znanstvena odličnost, neglede na spol, starost, nacionalnost ali gostiteljsko inštitucijo, prav tako upoštevajo prekinitve karierne poti. ERC projekti podpirajo vsa področja znanosti in so zavezani odprti znanosti. Nosilci projektov so posamezni raziskovalci (»Principal Investigator«), ki pa lahko zaposlijo druge raziskovalce na projektu.

Inštitucija gostiteljica je javna ali privatna raziskovalna organizacija s sedežem v državah članicah EU ali v povezanih državah. Raziskovalec je lahko zaposlen na inštituciji ali pa pridobi projekt pri drugi gostiteljici.

Projektno prijavo odda vodilni raziskovalec v imenu gostiteljske inštitucije, ki mora zagotavljati ustrezne pogoje za raziskave.

ERC Starting grant:

• 2-7 let izkušenj po doktoratu
  • v vrednosti do 1.5 milijona  € /5 let ( + 1 milijon € dodatnih sredstev ob izpolnjevanju določenih pogojev)

ERC Consolidator Grant:

• 7-12 let izkušenj po doktoratu
  • do 2 milijona € /5 let ( + 1 milijon € dodatnih sredstev ob izpolnjevanju določenih pogojev)

ERC Advanced Grant:

• 10 let pomembnih raziskovalnih dosežkov
  • do 2.5 milijona € /5 let ( + 1 milijon € dodatnih sredstev ob izpolnjevanju določenih pogojev)

Na voljo so tudi razpisi za projekte »Proof-Of-Concept«, ki je namenjen nosilcem ERC projektov ter »Synergy Grant«, ki omogoča prijavo 2-4 prijaviteljev na katerikoli stopnji kariere.

__________________________________________________________________________________

Event invitation: European Research Council (ERC) development training

Date: 16.6.2022 from 9.30 am to 3.30 pm

You are cordially invited to European Research Council development training, led by renowned expert Matt Staton from A Bigger Splash Ltd. consulting company.

Matt Staton is a project and proposal development expert with over 20 years` experience of designing, writing and advising on winning proposals on different European founding programs, specialized for European Research Council calls. His company was involved in more than 400 proposals for ERC, with outstanding record of success. Matt also holds regular ERC development trainings for researchers.

Lecturer will present most common mistakes in the proposals, with focus on what to pay special attention to and what to avoid when writing the proposal, as well as overview of a proposal structure, with case studies.

The event will be held online, link to the meeting will be sent to all registered participants.

Registration form: https://forms.gle/soCHvQbKY38dwep19

What are ERC grants?

European Research Council grants are awarded to excellent investigators to support long-term funding in pursuing ground-breaking research. The sole criteria is scientific excellence, regardless of gender, age, nationality or host institution, taking into account career breaks. ERC grants support all fields of science and is committed to open science. Grants are awarded to individual researchers (Principal Investigator), however grant recipient can employ other researchers.

Host institution is a public or private research organization located in EU Member States or in Associated Countries, where researcher is employed, or any other host institution in EU Member States or Associated Countries.

Application must be submitted by single Principal Investigator (PI) and on behalf of their Host Institution, which must offer appropriate conditions for research.

ERC Starting grant: For talented early-career scientist who have already produced excellent supervised work, with scientific track record showing great promise and excellent research proposal.

• 2-7 years of experience after PhD
  • Up to 1.5 million € / 5 years (+1 million € additional funding if applicable)

ERC Consolidator grants: For scientist who want to establish their own research team and develop a success career in Europe or who already have an independent, excellent research team and want to strengthen it.

• 7-12 years of experience after PhD
  • Up to 2 million € / 5 years (+1 million € additional funding if applicable)

ERC Advanced Grants: For established, leading principal investigator who wants long-term funding to pursue ground breaking, high-risk project.

• Active researchers with track-record of significant research achievements in the last 10 years
  • Up to 2.5 million € /5 years (+1 million € additional funding if applicable)

Also available grants for Proof-Of-Concept (for ERC grant recipients) and Synergy grants (for group of 2-4 Principal Investigators).