Vabilo na spletno delavnico Etični vidiki v projektih programa Obzorje Evropa / Workshop Ethical Aspects in Horizon Europe projects , 12. oktobra 2021 ob 12. uri

Univerzitetna služba za raziskovalno dejavnost, vas 12. oktobra 2021 ob 12. uri vabi na spletno delavnico Etični vidiki v projektih programa Obzorje Evropa. Delavnica bo udeležence podrobneje seznanila z etičnimi zahtevami Evropske komisije v novem okvirnem programu Obzorje Evropa (2021-2027).

Dr. Nina Peršak, univ. dipl. prav. bo v okviru delavnice predstavila etične zahteve od prijave projekta na razpise Obzorje Evropa do kasnejše implementacije etičnih zahtev v okviru izvajanja projekta.

Delavnica, ki bo potekala v angleškem jeziku je primarno namenjena raziskovalcem in pedagogom Univerze v Ljubljani. Dr. Nina Peršak, ki med drugim opravlja delo etiške ocenjevalke projektov pri Evropski komisiji od 2015 (ter strokovne ocenjevalke od 2006), bo posredovane informacije podkrepila tudi z nasveti, primeri dobrih praks ter s svojimi izkušnjami iz ocenjevalne prakse.

Brezplačna prijava na e-delavnico: https://forms.office.com/r/BkLbHyCLBC

V priponki izvolite program delavnice.

*******

The University Office for Research will host an online workshop Ethical Aspects in Horizon Europe projects on 12 October 2021 at 12:00 CET. The workshop will familiarise participants with the ethical requirements of European Commission in the new Horizon Europe Framework Programme (2021-2027) in more detail.

Dr. Nina Peršak, will present the ethical requirements from the beginning of the project application to the later implementation of the ethical requirements within the Horizon project. The workshop will be held in English and is primarily addressed to researchers of the University of Ljubljana. Dr Nina Peršak is, among others, an independent ethics expert – reviewer for the European Commission since 2015 and a scientific evaluator since 2006. In addition to the information about ethics requirements, she will provide useful tips, examples of good practice, and share her evaluating experience.

Registration for the e-workshop: https://forms.office.com/r/BkLbHyCLBC

In the attachment please find the programme of the workshop.

Announcement-of-Opportunity-Geoinformation-Course-Reggio-Calabria-August-2021-13-set