Vabilo – posvet etičnih komisij na ZRC SAZU z naslovom »Izzivi etične presoje raziskav v Sloveniji«, 3.4.2023

ZRC SAZU vabi na posvet etičnih komisij z naslovom »Izzivi etične presoje raziskav v Sloveniji«, ki se bo odvijal na ZRC SAZU, v ponedeljek, 3. aprila 2023, ob 09:30, dvorana Zemljepisnega muzeja ZRC SAZU, Gosposka ulica 16.

Na dogodku bo potekala razprava o vlogi in pomenu etične presoje raziskav za uveljavljanje načel odgovorne znanosti pri nas v različnih znanstvenih vedah. Sodelujejo predstavnice in predstavniki nacionalnih etičnih komisij in komisij na ravni univerz, fakultet in inštitutov. Posameznim prezentacijam sledi skupna okrogla miza.

Povezava na program:  https://www.zrc-sazu.si/sl/dogodki/izzivi-eticne-presoje-raziskav-v-sloveniji.