Razpis Erasmus+ praksa 22/23

Univerza v Ljubljani je objavila razpis SMP – Erasmus+ praktično usposabljanje v tujini 2022/23 v okviru projekta Erasmus+ KA 2022, z upravičenim obdobjem izvajanja aktivnosti od 1.6.2022 do 30.9.2023. Razpis bo odprt do porabe sredstev!

Pogoji za prijavo na razpis so:

• aktiven status študenta v celotnem času usposabljanja z izjemo diplomantov (več v razpisu pod točko 3.1.),
  • že izbran delodajalec,
  • izpolnjena Prijavnica za prakso (obrazec Prijava Erasmus+ SMP 2022/23),
  • izpolnjen Študijski sporazum za prakso (obrazec Learning Agreement),
  • izpolnjena VIS prijava na Erasmus+ prakso in
  • motivacijsko pismo.

Obrazce najdete na dnu strani, dodatne informacije z navodili za prijavo pa so na voljo na tej strani.

Motivacijsko pismo mora zajemati naslednje informacije:

• kako je delo, ki ga bo opravljal v času strokovnega praktičnega usposabljanja v tujini, povezano s področjem študija študenta na matični fakulteti;
  • kako bo strokovno praktično usposabljanje v tujini prispevalo k nadaljnjemu izobraževanju in/ali zaposljivosti;
  • opis institucije gostiteljice/podjetja in opis službe/oddelka (področje dela, število zaposlenih, leto ustanovitve …).

Dokumente oddate alenka.salej@ntf.uni-lj.si. Prijava mora biti oddana vsaj en mesec dni pred začetkom mobilnosti. Tedenske prijave bodo oddane s strani mednarodne pisane na UL vsak petek do 13:00.

Po oddaji vseh potrebnih dokumentov boste prejeli vsa nadaljnja navodila za spletno prijavo na portal UL, kjer boste zaprosili za finančno pomoč (Erasmus+ štipendijo). Spletna prijava za Erasmus+ finančno pomoč 2022 bo odprta predvidoma v drugi polovi maja.

Pri iskanju podjetij si lahko pomagate s povezavami tukaj in tukaj (prva prijava mora biti opravljena na omrežju UL).

Erasmus prakso lahko študent opravlja v času poletnih počitnic, v času, ki je namenjen praktičnemu usposabljanju (VS program, 5. semester), v dodatnem letu oz. po dogovoru.

Mogoče je tudi izvajanje Erasmus+ prakse na daljavo, vendar v tem primeru študentu ne pripada Erasmus štipendija.

Obrazci - Javni razpis mobilnosti z namenom praktičnega usposabljanja Erasmus+ 2020/2021