Dosežki

Izjemni pedagoški uspehi Katedre za informacijsko in grafično tehnologijo

Spoštovane sodelavke, sodelavci, študentke in študenti!
Ob začetku novega šolskega leta bi radi izpostavili pedagoške dosežke članov Katedre za informacijsko in grafično tehnologijo.

V preteklem študijskem letu (2013/2014) je uspešno zaključilo študij:

• 49 diplomantov Grafične in medijske tehnike s povprečno oceno 7,96;
  • 36 diplomantov Grafičnih in interaktivnih komunikacij (1. stopnja) s povprečno oceno 7,95;
  • 28 magistrantov Grafičnih in interaktivnih komunikacij (2. stopnja) s povprečno oceno 9,02;
  •  2 diplomanta Grafične tehnologije (UNI) s povprečno oceno 7,31;
  • 5 diplomantov Grafične tehnike (VS) s povprečno oceno 7,62.

V okviru pedagoškega dela je bilo izpeljanih tudi veliko projektov in razstav:
Pri predmetu Medijske vizualizacije so študenti 2. letnika GIK in GMT sodelovali s Tehniškim muzejem Slovenije in zanje pripravili prenovljeno promocijsko grafično podobo. Za podjetje BHS skupina, d. o. o., so študenti izdelali novo podobo spletne strani znane slovenske oblikovalke Maje Ferme ter banke Sparkasse. Vsi omenjeni projekti so bili realizirani, predstavljeni javnosti in se dejansko uporabljajo. Poleg tega so študenti v sodelovanju s Centrom kulture Španski borci organizirali razstavo, odprto za širšo javnost, na kateri so bili predstavljeni izdelki projekta 50 × 50.

V okviru predmeta Inovacijski management so študenti magistrskega študija GIK sodelovali s podjetjem Hekovnik – Startup School, Uradom za intelektualno lastnino, Ljubljanskim univerzitetnim inkubatorjem, oglaševalsko agencijo Luna, podjetjem Celea in Gospodarsko zbornico Slovenije. Sodelovali smo na natečaju INATRI 2014, kjer se je ena izmed skupin uvrstila med 10 finalistov (med 134 prijavljenimi). Tri skupine so s svojimi projekti sodelovale na 3. Vrhu malega gospodarstva na Gospodarski zbornici Slovenije.

V okviru predmeta Integracija oblikovanja in tehnologije je bil s študenti magistrskega študija GIK uspešno realiziran in zaključen projekt TIPOVEJ.

Izpeljani sta bili dve fotografski razstavi:​
Pri predmetu Fotografija 2 so študenti 2. letnika GMT in 3. letnika GIK pripravili fotografsko razstavo aktov, ki je bila postavljena na našem oddelku.
POST ART | 2011–2014 je bila pregledna razstava, ki so jo magistrski študenti GIK in OTO pripravili pri predmetih Umetniška fotografija in Temelji fotografije; predstavljena je bila na Inštitutu za celulozo in papir.

Študenti 2. letnika GMT in 3. letnika GIK so v Trubarjevi hiši postavili tipografsko razstavo. Razstavljali so črkovne vrste na temo slovenskih literarnih junakov, ki so bile izdelane pri predmetih Tipografsko načrtovanje in Tipografija v različnih medijih.

V okviru predmeta Načrtovanje pisav so študenti 3. letnika GIK na pobudo strokovnega sodelavca Aljoše Cankarja iz NK Olimpija razvijali črkovno vrsto za nogometne drese. Izbrana pisava v tej sezoni krasi nogometne drese NK Olimpija.

Pri predmetu Programja interaktivnih medijev so študenti 2. letnika GMT in GIK izdelovali spletna mesta za znane naročnike. Trenutno je dejansko v uporabi enajst spletnih mest (Gorenje I. P. C., Idejanet, turistična agencija Kareta, Kovinski izdelki Žnidaršič, Inštrukcije Prem, gostilna Rogan, Zavod 112, Bodi to kar si, kmetija pri Kranjčevih, MTD BIO, ProCrinis).

Študenti magistrskega študija GIK so v okviru predmeta Metode karakterizacije grafičnih izdelkov raziskali lastnosti oglasne pošte in izsledke objavili v reviji Papir.

V okviru predmetov Tisk 2 (študenti 2. letnika GMT) in Tiskarski postopki 2 (študenti 2. letnika GIK) so študenti izdelali interaktivne pametne plakate, ki so jih nato razstavili v okviru razstave Drugačne komunikacije v Tehniškem muzeju in na Gospodarski zbornici Slovenije.

Študenti GIK in GMT so sodelovali pri izdelavi promocijskega videoposnetka za predstavitev slovenske rugby reprezentance. Posnetek je požel velik uspeh na internetu, predvsem v tujih rugby klubih po svetu, in tako predstavil Slovenijo, rugby in našo katedro.

Vse to kaže na izjemno pedagoško delo članov KIGT, za katero se bomo vsi trudili tudi v prihodnje.