Črko-slika NUK

Na fotografsko-tipografski razstavi študentov prve stopnje 2. letnika Grafične in medijske tehnike ter 3. letnika Grafičnih in interaktivnih komunikacij na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani so razstavljeni posterji, ki so nastali v zimskem semestru študijskega leta 2023/2024. Študenti so na temo 250. obletnice Narodne in univerzitetne knjižnice izdelali fotografije in lastne črkovne vrste, katerih črkovni in nečrkovni znaki izkazujejo arhitekturo ali interier stavbe NUK-a ali pa poslanstvo Narodne in univerzitetne knjižnice. V povezavi predmetov Tipografsko načrtovanje in Tipografija v različnih medijih s predmetom Studijska fotografija so nastali izdelki, ki z medsebojnim prepletanjem in izražanjem vsebin podajajo večjo sporočilnost.

Otvoritev razstave bo 23. 5. ob 17.00 v NUK-u. Razstava bo na ogled do 3. 12. 2024.

Sodelujoči študenti GMT2 in GIK3: Lucija Brina Arvaj, Manca Baša, Dominik Černe, Alen Fuks, Ajda Breščak, Tina Fornazarič, Leonard Kočman, Tamara Maneva, Neža Perc, Maruša Novak, Lucija Pintar, Gala Pregel, Lara Sudar, Gabi Porenta, Miha Zorko, Zala Arič, Taja Krivec, Tinkara Bajrič, Anja Babič, Tia Flisar, Klara Manca Čanžek Nejc Kregar, Jakob Grm, Marcel Žgajnar, Nejc Vrtin, Nina Starman Gombač, Marko Verdnik, Laura Vitežnik Lara Skubic Anika Živec, Tara Baumgarten

Avtorji in mentorji razstave: prof. dr. Klementina Možina, doc. dr. Jure Ahtik, asist. mag. Tanja Medved, asist. Veronika Štampfl, Ana Mendizza

* Dolar, 1982, str. 252, 253; Gutenberg Invitation, 2002, str. 1, 2; Kapr, 1987, str. 97–104, 107–117; Levenson, 2000, str. 30, 31; Romano, 1998, str. xiii, xvii, xviii; Twayman, 1998, str. 18–21.