Povrnjeni sijaj prazgodovinskega brona: negovska čelada iz Podzemlja

Vabljeni na razstavo Povrnjeni sijaj prazgodovinskega brona – Negovska čelada iz Podzemlja, ki bo v Narodnem muzeju Slovenije na ogled od 18. 5. 2024 do 9. 2. 2025. Pri razstavi so sodelovali tudi študenti in zaposleni Naravoslovnotehniške fakultete.

“Na razstavi predstavljamo izsledke projekta Blišč in beda prazgodovinskega brona: negovska čelada iz Podzemlja, ki je pod mentorstvom profesorjev in profesoric ter raziskovalk in raziskovalcev različnih fakultet in drugih ustanov združil študentke in študente arheologije, konservatorstva in restavratorstva, materialov in metalurgije ter grafike. Projektna skupina se je podrobno posvetila negovski čeladi s Pezdirčeve njive v Podzemlju, da bi preučila tehnologijo izdelave bronastega zaščitnega pokrivala iz 4. stoletja pred našim štetjem.”

Več o razstavi na povezavi.