Projektni teden

Na Katedri za grafično in informacijsko tehnologijo se v zadnjem tednu letnega semestra vsako leto odvija Projektni teden. Študenti študijskih programov prve stopnje Grafična in medijska tehnika ter Grafične in interaktivne komunikacije predstavijo svoje projekte, ki so jih razvijali tekom študijskega leta.

Tokrat je nekaj razstav na voljo v fizični obliki, nekatere pa se selijo na splet. Seznam vseh razstav in dogodkov v fizični in virtualni obliki je objavljen spodaj.

Tipopirhi+

Razstava tipografskih pirhov, ki so jih ustvarili študentje 1. letnika GMT pri predmetu Tipografski elementi.

3D TIPO+

Razstava 3D tipografskih imen študentov 1. letnika GMT in 2. letnika GIK pri predmetih Tipografski elementi in Tipografija.

OlimpTipo+

Tipografska razstava črkovnih vrst, ki so jih oblikovali študentje GMT2 in GIK3 pri predmetih Tipografija v različnih medijih in Tipografsko načrtovanje.

exhiBITIonLINE+

exhiBITIonLINE je razstava študentov GMT in GIK pri predmetu Medijske vizualizacije. Sodelovali so s podjetji Rubikon Gral, Semenarna Ljubljana in CityPark.

POVEZAVA NA RAZSTAVO

Oblike naših misli+

Študenti 1. letnika magistrskega študija Grafične in interaktivne komunikacije so pri predmetu Likovne analize grafičnih izdelkov 2 ustvarili ogromno skic, risb, plakatov, kolažev in drugih vrst grafik. Poleg tedenskih grafičnih zapisov v slogu dnevnika, so oblikovali dodatnih dvanajst nalog, od filmskega plakata, plakatov na aktualno temo ter ovitkov za LP plošče. Predstavljamo nekatera dela po izboru študentov.

Pametna embalaža+

Študenti 2. in 3. letnikov GMT, GIK in OTO so v študijskem letu 2019/2020 pri predmetu Embalaža 2 načrtovali ralične embalaže z vključenimi termokromnimi indikatorji. Namen vključitve termokromnega indidkatorja je bil, da poda informacijo oziroma spremembo izdelka v embalaži, pri povišani temperaturi.

Mentorici razstave sta doc. dr. Urška Vrabič Brodnjak in Ana Mendizza. Nosilka predmeta je prof. dr. Diana Gregor Svetec.

Prežih.+

Pri predmetih Dodelava grafičnih izdelkov in Grafična dodelava, so študentje 2. in 3. letnika GMT ter GIK oblikovali in izdelali grafične izdelke na temo 70. obletnice smrti slovenskega pisatelja Prežihovega Voranca-Lovra Kuharja. Izdelki so nastali pri seminarjih omenjenih predmetov.

Nosilka predmeta in mentorica razstave je doc. dr. Urška Vrabič Brodnjak.

Igrive komunikacije+

Komunikacije so lahko navihane, zabavne pa tudi zelo igrive. Da je temu tako, smo se odločili dokazati z letošnjimi delavnicami, ki smo jih razvijali pri predmetih Inovacijski management in Trženjsko upravljanje podjetij ter kreativnimi škatlami, ki smo jih razvijali pri predmetu Oblikovanje embalaže.

OGLEJ SI CELOTNO RAZSTAVO

Zgodovine pošte in telekomunikacij v hologramskih predstavitvah+

Hologramske predstavitve na temo zgodovino pošte in telekomunikacij so izdelali študentje 2. in 3. letnika GIK in GMT pri predmetu Grafična priprava 2. Študentje so izbrane pojme zgodovine pošte in telekomunikacij, ki so bile podane iz strani kolegic iz Tehničnega muzeja Slovenije izrisali, interpretirali ter animirali v kratke hologramske predstavitve. Predstavitve si ogledamo tako, da v zatemnjenem prostoru na mobilni telefon ali tablico, kjer so naloženi hologrami položimo prozorno prisekano prizmo, hologram pa se izriše v prostoru med površinami prizme.

Prototipiranje interaktivnih predstavitev kipov Forma Vive+

V sklopu Mednarodnega projekta Erasmus + Re/Forma Viva Reformation of education on wood preservation / Reforma izobraževanja o ohranjanju lesa so študentje 2. in 3. letnikov GIK in GMT pri predmetih 3D tehnologije, Osnove 3D modeliranja in Grafična priprava 2 izdelovali 3D fotogrametrične rekonstrukcije lesenih kipov Forme Vive (ki se nahajajo v Kostanjevici na Krki) ter prototipe interaktivnih predstavitev.

Trajnostnost+

Kratki animacijski videi študentov 2. letnikov GMT in GIK na temo trajsnotnosti. Videi so nastali pri predmetu Programja interaktivnih medijev.

3D oblikovanje interierja+

3D vizualizacije prostorov, ki so nastale pri rpedmetu Osnove 3D modeliranja. Ustvarili so jih študenti GMT3 in GIK3 pod mentorstvom Andreja Iskre, Helene Gabrijelčič Tomc in Mateja Pivarja.

#ostaniNTF+

Skupina študentov in člani katedre so s projektom #ostaniNTF skrbeli, da nismo ostajali le
doma, ampak da je skupnost živela in ustvarjala naprej. Dnevne novice so vključevale izzive, strokovne
vsebine, vpoglede v življenja naših alumnov in mnogo več.

OGLEJ SI OBJAVE

Razstave del študentov v stavbi NTF OTGO+

Tokio 2020

razstava izbranih tipo-foto plakatov nastalih pri predmetih Tipografsko načrtovanje, Tipografija v različnih medijih in Fotografija 2; pritličje