DOS priznanja tudi našim študentom in alumnom

DOS – Društvo oblikovalcev Slovenije je v četrtek, 9. novembra 2023, podelilo priznanja za izjemne oblikovalske dosežke v preteklem letu. Poleg tega DOS podarja tudi priznanje Daljnogled, ki jo prejmejo avtorji za najboljši odgovor na razpis oziroma izziv, ki ga je razpisalo Društvo.

🏅Priznanje za oblikovalski dosežek je prejel kolektiv Oloop za knjigo Moč tekstila. V kolektivu deluje tudi Katja Burger, zaposlena na Katedri za oblikovanje tekstilij in oblačil.

🏅Priznanje za posebni oblikovalski dosežek sta prejeli tudi Tea Goljevšček in Eva Batič za Zbornik ob 60. obletnici gasilsko reševalnega centra Ajdovščina. Eva Batič je zaključila študij grafike na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje.

Priznanje Daljnogled so prejele študentke in alumne naše fakultete:
🏅Polona Šavc za Niz družabnih iger Človek, odklopi se!
🏅Zala Hrastar za kolekcijo Vrtičkanje, prtičkanje
🏅Tasja Videmšek za kolekcijo Tekstilni travnik
🏅Hana Tavčar za kolekcijo Umazani posli / Dirty business

Več si lahko preberete na povezavi. https://www.morel.si/svetovni-pregled/podelili-priznanja-oblikovalski-presezki/