Z letošnjim letom stopa v veljavo prenovljen  magistrski program, ki prinaša bistvene spremembe in izboljšave pri organiziranosti, kakovosti in individualnosti študija:
Študent v vsakem semestru izbira med 5 glavnimi strokovnimi oblikovalskimi predmeti:

OBLIKOVANJE OBLAČIL, OBLIKOVANJE TEKSTILIJ, MODNI STILIZEM, MODNI DODATKI, OBLIKOVANJE INTERIERA, pri katerem skozi celoten semester razvija individualni projekt.

Glede na vsebino projekta izbira tudi strokovni izbirni tehnološki predmet.
Individualni projekt podpirajo teoretični predmet Kreativne teorije, računalniški predmet Digitalno oblikovanje in likovni predmet Ilustracija, fotografija, video in še nekateri drugi.

V vsakem semestru lahko študent izbere različen strokovni oblikovalski predmet, ali pa se usmeri v enak strokovni oblikovalski predmet.

Več na povezavi…

PredmetKontaktne ureECTS
PSVDΣ
1. semester135603010545030
Oblikovanje tekstilij 4a300045755
Oblikovanje oblačil 4a300045755
Predstavitvene tehnike 3a1515300604
Tehnološko oblikovanje tekstilij in oblačil303000604
Likovna artikulacija 13015015604
Izbirni predmet 10000604
Izbirni predmet 20000604
2. semester2101051512045030
Oblikovanje tekstilij 4b300045755
Oblikovanje oblačil 4b300045755
Predstavitvene tehnike 3b1515030604
Likovne analize tekstilnih vzorcev in oblačil 1303000604
Socialna psihologija oblačenja451500604
Multimedijske predstavitve1530150604
Trženje tekstilij in oblačil 2451500604
SKUPAJ3451654522590060
Izbirni predmetiKontaktne ureECTS
PSVDΣ
Oblikovanje kostumov 13015150604
Modni dodatki 23015150604
Modni stilizem 23015150604
Trajnostno oblikovanje 21501530604
Izbrana poglavja modernizma3015015604
Modno komuniciranje in oglaševanje451500604
Razvoj specialnih krojev oblačil 23015150604
Digitalne tehnike oblikovanja tekstilij3001515604
Specialne tekstilije 2303000604
Tekstilna umetnost 2300030604
Oblikovanje interiera 23015015604
Digitalno 3D oblikovanje 2300300604
Grafične komunikacije 2303000604

Oznake v predmetniku pomenijo:
P – predavanja
S – seminar
V – vaje
D – druge oblike neposrednega pedagoškega dela (predvsem projektno delo)
ECTS – kreditne točke po evropskem sistemu prenosa kreditnih točk (1 kreditna točka pomeni 30 ur obremenitve študenta)
Siva – Sivo zapisani predmeti se v tem študijskem letu ne izvajajo

Ooops...

Uporabljate zastarelo / nepodprto različico brskalnika.
Za najboljšo uporabniško izkušnjo, prosimo nadgradite svoj brskalnik ali uporabite alternativne možnosti kot na primer Mozilla Firefox ali Google Chrome.