1., 2. LETNIK IN DIPLOMANTI @LJFW 2017

Študentje prvega letnika dodiplomskega študija Oblikovanja tekstilij in oblačil Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani so v četrtek, 30.03.2017 ob 14.30 odprli zaključno revijo študentov pod skupnim naslovom “ROČNE TEHNOLOGIJE”, ki je potekala v okviru Ljubljanskega Tedna Mode na Ljubljanskem gradu v prestolnici. Posamezna oblačila so oblikovali na dani temi, ki predstavljata oblačilni kos: “KRILO” in “MALA…OBLEKA”. Predstavilo se je 24 študentov: Eva Jež,  Albinca Podkrižnik, Neža Dobrovoljc, Zala HrastarAnita Miklavčič, Ines Čeperlin, Miha Žalec, Špela Košir, Žan Matjaž Flogie, Eva Jež, Maša Brna, Albinca Podkrižnik, Metka Esenko, Milena Zemljič, Ela Mejač, Ines ČeperlinZala Hrastar, Ema Uršič, Lara Banovec, Anita Miklavčič, Vanja Peulič, Matic Bizjak, Jurij Fidel in Ula Pogorevčnik s skupaj 24 izhodi, ki so nastali pod mentorstvom izr. prof. Nataše Peršuh, asist. Petje Zorec, tehn. sod. Nataše Hrupič, tehn. sod. Alenke More, tehn. sod. Marjete Čuk in teh. sod. Andreja Vilarja.

Sledila je revija študentov drugega letnika dodiplomskega študija Oblikovanja tekstilij in oblačil, ki so se predstavili z enim, dvema ali tremi kosi s skupaj 46 izhodi. 24 študentov: Gašper Gajšek,  Uroš Topič, Katrin Večerina, Dominika Rozina, Nina Žnidaršič, Sara Grižon, Jana Mohar, Neža Cigale, Tina DovjakKlara Rešetič, Pia PožekAjda Rep, Nina Šušmelj, Barbara Sušnik, Milka Marin, Kaja Bakan, Saša Dragaš, Ela Vehovec, Eva Jelenc, Irena Višnar, Mark Cvelbar, Karin Gosenca, Tina Crnkovič in Marjetka Lucija Prelog je svoje izdelke načrtovalo pod mentorstvom prof. Almire Sadar, doc. Katje Burger, asist. Petje Zorec, tehn. sod. Nataše Hrupič, tehn. sod. Alenke More, tehn. sod. Marjete Čuk in teh. sod. Andreja Vilarja.

Prvi predstavitveni sklop na Ljubljanskem tednu mode so zaključili diplomanti Oblikovanja tekstilij in oblačil: Monika Colja s sedmimi ter Živa Červek, Marigone Gashi in Anja Božič s petimi izhodi. Predstavljene so bile celovite kolekcije, ki so nastale pod mentorstvom prof. Almire Sadar in izr. prof. Elene Fajt s pomočjo teh. sod. Nataše Hrupič, tehn. sod. Alenke More in tehn. sod. Marjete Čuk.

Fotografije: Klemen Razinger, arhiv LJFW