FOLKLORA. FAVNA. V parku.

Prisrčno vabljeni na osrednji dogodek projekta

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

,ki bo potekal 29. septembra 2023, na Mestnem trgu v Ljubljani,

v sklopu katerega bo Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, OTGO, NTF predstavila kreacije ter modni in tekstilni video ob 18. uri v Pritličju na Mestnem trgu 2. Celoten dogodek bo potekal od 10. do 22. ure na Mestnem trgu, Magistratu in na drugih lokacijah v Ljubljani, več o programu pa si lahko pogledate na povezavi

Evropska noč raziskovalcev Humanistika, to si ti.

Vodji projekta FOLKLORA. FAVNA. Vparku.: doc. Petja Zorec in asist. Arijana Gadžijev.

Kreativna zasnova projekta je nastala pri izbirnem predmetu Modni stlizem 1 v študijskem letu 2022/23 pod mentorstvom doc. Petje Zorec in astist. Nataše Hrupić s študenti: Maxim Kaluža, Ana Gorenc in Alenka Burger.

Foto: Milana Lacevič, Obleka: Zoja Muhič, Čevlji: Kataina Tomšič, Styling: Maxim Kaluža & Zala Gorenc, Model: Alina Skralovnik

Video je nastal pri predmetih Oblikovanje oblačil dodiplomskega študija OTO kot projekt v sklopu Humanistika si ti! – Človek, žival in Evropske oči raziskovalcev.

Produkcija: Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil, OTGO, Naravoslovnotehniška fakulteta, Univerza v Ljubljani.

Mentorice: doc. petja Zorec, asist. Nataša Hrupić
Glasba: Simeon Perich – Shao
Fotografije: Milana Lačević
Video: Kim Žerdin
Video edit: asist. Sara Valenci
Kreativna zasnova in stajling: Maxim Kaluža in Zala Gorenc
Mua: Ana Volenik
Oblačila: Jovana Gunjova, Ana Volenik, Iva Hajdinjak, Ema Cestnik, Ana Berwanger, Kelly Guček, Naja Kepeš, Ana Krek, Maxim Kaluža, Katarina Tomšič, Izabel Čebokelj, Tim Pongrac

Video je nastal pri predmetih Oblikovanje tekstilij dodiplomskega študija OTO kot projekt v sklopu Humanistika si ti! – Človek, žival in Evropske oči raziskovalcev.

Mentorice: prof. Marija Jenko, izr. prof. mag. Katja Burger, asist. mag. Arijana Gadžijev
Tehniške sodelavke: Marjeta Čuk, Nina Glavič, Mojca Košir
Strokovna sodelavka: doc. dr. Mateja Kert
Glasba: Simeon Perich – Shao
Fotografije: Jaka Ceglar
Partner: Zavod Carnica

Projekt FOLKLORA. FAVNA. V parku. je bil razstavljen v okviru bienala tekstilne umetnosti – BIEN 2023 v Kranju. Od 31.5. – 10.8. 2023.

RAZRAST MEHKOBE
avtorji: Anamarija Bačani, Matej Fijačko, Zala Gorenc,Iva hajdinjka, Tia Jelen, Maxim kaluža, Ana Krek, Milana lačević, Maša Macedoni, Soča Melik Filipič, Tim Pongrac, Alina Skralovnik, Katja Šarlija, Ana Volenik in Kim Žerdin.

VEZ S SONCEM
avtorji: Eli Arapova, Julia Arnšek, Taša Blatnik, Ema Cestnik, Brina Cotič, Amalia Černe, Urban Dereani, Larisa gregor, Ivona Ivanovska, Neža Kavčič, Iva Križnič, Akir Latić, Lia Sara Likar, Zala Marolt, Filip Minoski, Tina Mohorčič, Julija Muhič, Zarja Petroci, Patricija Petrič, Sara Petrushevska, julija Potočnik, Alja Rojko, Taja Sejdić, Valentina Sinkovič, Hana Stankovič, Eva Strnad, Zala Šoškič, Tara Urbanč.

PRETKANA NARAVA

TAM, KJER SONCE VEDNO SIJE.
avtorica: Tasja Videmšek