KO – LAB

ZAKLJUČNA MODNA REVIJA ŠTUDENTOV OBLIKOVANJA NTF, UL

MAO Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Pot na Fužine 2, Ljubljana

23. 5. 2019, ob 16., 18. in 20. uri

Po vzoru sodelovanj v sodobni modi so študentje oblikovanja NTF, UL v letošnjih zaključnih projektih oblikovali interdisciplinarne kolekcije. V njih so povezovali različna področja, odpirali nove teme, sodelovali medgeneracijsko, z lokalnimi skupnostmi, različnimi proizvajalci in rokodelci, institucijami in društvi, s študenti drugih fakultet, prijatelji, sorodniki, umetniki, sami med seboj… Prav tako so bili študentje povabljeni k sodelovanju v projektu oblikovanja modnih dodatkov za Huawei.

V projektih so se znanja in izkušnje pretakale obojestransko, vsakršno sodelovanje prinaša nekaj novega in pozitivnega za vse sodelujoče.

Modna revija je bila organizirana v sodelovanju z MAO Muzejem za arhitekturo in oblikovanje, na reviji bodo oblačila nosili prostovoljni modeli, frizure so nastale v sodelovanju s Srednjo frizersko šolo, maska s študenti Visoke šole za storitve VIST, tiskovine, fotografije in video so nastale v sodelovanju s KIGT, NTF.

Organizacija in režija: Atelje Japelj

Glasba: Pi Jammies; Mark Žakelj – kitara, Ilj Pušnik – bas, Gaj Bostič – bobni, Tadej Šepec – saksofon, Blaž Avsenik – klaviature

Foto: Samantha Kandinsky

Prevod: Lisa Mislej