MALA ČRNA OBLEKA

Z VESELJEM VAM PREDSTAVLJAMO projekt MALA ČRNA OBLEKA, kot eksperimentalni del projekta Fenomen Chanel, ki je del Evropske noči raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

V okviru projekta so sodelujoči na osnovi sodobnih trajnostnih principov oblikovali malo črno obleko, ki naj bi bila prav tako univerzalna, brezčasna, radikalna in inovativna, kot je bila mala črna obleka Coco Chanel ob svojem nastanku pred skoraj 100 leti.

Pri projektu sodelujejo študentke in študenti Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil, OTGO, NTF, Univerze v Ljubljani pod mentorstvom prof. Almire Sadar, prof. Nataše Peršuh, prof. Elene Fajt in doc. Petje Zorec ter slovenski modni oblikovalci.

Celoten video, editorial in katalog oblek si lahko ogledate na spletni strani Evropske noči raziskovalcev, kjer nas najdete pod številko 24. in na naši novi spletni strani KOTOfolio, projekt Mala črna obleka.