FOLKLORA. FAVNA. Na kmetiji.

Prisrčno vabljeni na otvoritev razstave FOLKLORA. FAVNA. Na kmetiji v četrtek, 22. septembra 2022 ob 17. uri, pred Galerijo Mitnica na Snežniški 5 v Ljubljani.

Razstava je del projekta Evropska noč raziskovalcev 2022/23 – Humanistika, to si ti. FOLKLORA. FAVNA. Na kmetiji in raziskuje odnos med človekom in živaljo na podeželju ter običaje in navade kmečkega življenja. Dogodek predstavlja širok spekter projektov dodiplomskih in magistrskih študentov, nastalih na Katedri za oblikovanje tekstilij in oblačil, OTGO, Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani.

Spored dogajanja:
17.00 // uradna otvoritev razstave pred Galerijo Mitnica (Snežniška 5, Ljubljana) – razstava bo v Mitnici na ogled do 22. 10. 2022
17.15 // Performans CHIC(K) (ista lokacija)
17. 30 – 21.00 // ogled modno-tekstilnih filmov ter drugih razstavljenih tekstilnih predmetov, instalacij, modnih editorialov, oblačil, večdisciplinarnih projektov in tekstilnega interiera (pritličje, 5. in 6. nadstropje ter okolica Mitnice in stavbe Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete, Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje – Snežniška 5, Ljubljana)

Mentorice: prof. Almira Sadar, prof. Marija Jenko, prof. Nataša Peršuh, prof. Elena Fajt, izr. prof. Katja Burger Kovič, doc. Petja Zorec, asist. Arijana Gadžijev, asist. Alenka More, asist. Nataša Hrupić in tehiški sodelavci: Marjeta Čuk, Sara Valenci, Nina Glavič, Mojca Košir, Andrej Vilar

Sodelujoči študenti: študenti_ke dodiplomskega in magistrskega študija oblikovanja tekstilij in oblačil

Za pokušino pa nekaj utrinkov.
Foto: Jaka Ceglar, Kristjan Jarni, Marijo Zupanov, Boštjan Podlogar

Dogodek bo fotografiran in sneman. S sodelovanjem dajete projektu Evropska noč
raziskovalcev 2022-2023 – Humanistika, to si ti! nepreklicno soglasje in pravico, da
vas fotografira ter napravi video in zvočne posnetke, pridobljen material pa uporabi
za potrebe projekta (spletna stran, socialna omrežja in javna občila).
The event will be photographed and filmed. By participating, you are giving the
project “European Researcher’s Night 2022-2023 – HUMANITIES ROCK”
irrevocable consent and the right to take pictures, make video and audio recordings,
and to use the obtained material for the project’s needs (website, social networks and
public media).

Projekt Humanistika, to si ti!
Spletna stran KOTOFOLIO
Spletna stran OTO NTF UL