Lovro Lukić: YUTOPIA

Prisrčno vabljeni na ogled razstave YUTOPIA, ki predstavlja rezultat diplomskega dela študenta oblikovanja tekstilij in oblačil, OTGO, NTF Univerze v Ljubljani, Lovra Lukića.

Razstava je na ogled v Galeriji Mitnica, razstavnem paviljonu na Snežniški 5 v Ljubljani, do 20. septembra 2022.

Koncept kolekcije oblačil Yutopia je nastal med pandemijo COVID-19 ter popolnim javnim zaprtjem družbe, ob avtorjevem paradoksalnem občutenju jugonostalgije – nostalgije po obdobju, v katerem nikoli ni živel.

Zgodbe staršev o »dobrih starih časih« ter lastna afiniteta do jugoslovanskih umetnosti in oblikovanja v 70. letih prejšnjega stoletja, so ga vodile do oblikovanja trajnostne avtorske kolekcije oblačil. Estetika grafičnega oblikovalca Mihajla Arsovskega, interier kavarne Šestica arhitekta Igorja Emilija ter stare odeje podjetja Vutex so bile glavni navdih za kolekcijo, ki avtorju predstavlja navidezni utopični svet preteklosti. Svet, ki v tako idealizirani obliki nikoli zares ni obstajal.

Lovro Lukić v letošnjem letu s študijem nadaljuje na priznani londonski šoli Central Saint Martins, za kar mu tudi iskreno čestitamo!