Odprtje Tekstilnega studia KOTO

Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil s ponosom sporoča, da je v petem nadstropju Naravoslovnotehniške fakultete na Snežniški 5 v Ljubljani odprt nov Tekstilni studio. Studio je velika pridobitev za študij na magistrskem nivoju, saj študentom omogoča boljše pogoje izvedbenega dela na področju mode in manjših izdelkov tekstilnega in modnega oblikovanja. Odprtje je potekalo v okviru tradicionalnega dogodka Teden univerze v sklopu razstave Najodmevnejši raziskovalni dosežki Naravoslovnotehniške fakultete v letu 2015. Ob svečanem dogodku so se zvrstili slavnostni govori prof. dr. Barbare Simončič, prodekanje za znanstveno in raziskovalno dejavnost OTGO, prof. dr. Andreja Demšarja, predstojnika Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje in prof. Dušana Kirbiša, predstojnika Katedre oblikovanja tekstilij in oblačil.