“STEREO-FASHION-TYPE”

Narodni muzej Slovenije – Metelkova
Maistrova ulica 1
Ljubljana

Slovenija in Kitajska – kako razmišljajo eni in drugi mladi oblikovalci, kaj jih druži, kje se razlikujejo, kako skozi koncept, obliko in vsebino preseči stereotipe in skozi jezik sodobne mode ustvariti nove kreativne rešitve in dialoge.
Razstava prikazuje izbrane zaključne projekte kitajskih in slovenskih študentov in rezultate skupne delavnice “stereo-fashion-type”, ki je potekla na NTF OTGO v Ljubljani v sodelovanju s Konfucijskim inštitutom v Ljubljani.

SODELUJEJO:

študentje in mentorji ter sodelavci Naravoslovnotehniške fakultete, Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil iz Ljubljane, Slovenija
študentje in mentorji fakultete Sanda University, Shanghai, Kitajska