Intenzivni tečaj risanja in slikanja 2019

Tečaj je namenjen tistim, ki se želijo ustrezno pripraviti na študij na visokih šolah, univerzah in akademijah s področja mode in oblikovanja, kjer je potrebno pri sprejemnih izpitih izkazovati zelo dobro ali odlično znanje iz risanja in slikanja oz. likovne nadarjenosti.

Tečaj je posebej prilagojen zahtevam preizkusa nadarjenosti (sprejemnega izpita) na študijski smeri oblikovanje tekstilij in oblačil. Usmerjen je v pridobivanje znanj, ki jih modni in tekstilni oblikovalec potrebujeta v ustvarjalnem procesu.

Tečaj se bo izvajal v Risalnici Katedre za oblikovanje tekstilij in oblačil na Naravoslovno tehniški fakulteti, Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Snežniška 5, Ljubljana (6. nadstropje).

40 pedagoških ur

Tečaj vodi akademski slikar, prof. Dušan Kirbiš.

• Risarske tehnike in postopki
  • Osnove kompozicicije
  • Risanje in slikanje v perspektivičnem pogledu
  • Risanje in slikanje portreta po živem modelu,
  • Risanje in slikanje figure po živem modelu
  • Risanje modne skice,
  • Risanje in slikanje tekstilnih vzorcev
  • Senčenje, tonsko risanje in slikanje
  • Barvna kompozicija
  • Osnove likovne teorije
  • Osnove anatomije

Vsako posamično srečanje vključuje začetno predavanje, ki mu sledi risanje in slikanje s korekturami ter pregled domačih nalog.

Tečaj poteka v risalnici Katedre za oblikovanje. V primeru, da bo prijav manj kot 20 se tečaj ne izvaja.

Šola poskrbi za risalni papir, stojala in modele.

Cena tečaja je 200 EUR.

TRAJANJE TEČAJA:

od petka, 1. 3. do petka, 26. 4. 2019

• 1. marec, od 15:30 do 19:30
  • 8. marec, od 15:30 do 19:30
  • 15. marec, od 15:30 do 19:30
  • 22. marec, od 15:30 do 19:30
  • 29. marec, od 15:30 do 19:30
  • 5. april, od 15:30 do 19:30
  • 12. april, od 15:30 do 19:30
  • 19. april, od 15:30 do 19:30
  • 26. april, od 15:30 do 19:30

Prijave: dusica.frank@ntf.uni-lj.si. Prijave sprejemamo do 28. 2. 2019.

Podatki za prijavo: Ime, priimek, naslov stalnega bivališča, telefon, e-naslov.

Na podlagi vašega sporočila, boste na vaš domači naslov prejeli položnico za plačilo.

Potrdilo o plačilu tečaja je potrebo nujno prinesti s seboj na prvo uro tečaja 1. marca 2019.