MAGISTERIJ IN IDRIJSKA ČIPKA @LJFW

Zadnja predstavitev na dan zaključne modne revije študentov Oblikovanja tekstilij in oblačil Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje na Naravoslovnotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani v sklopu  Ljubljanskega Tedna Mode so bile samostojne kolekcije študentov 1. in 2. letnika podiplomskega študija. 12 študentov se je v četrtek, 30. 03. 2017 ob 18. 30 na Ljubljanskem gradu s tematskim naslovom “ROČNE TEHNOLOGIJE” predstavilo s skupaj 90 izhodi, posamezne tako ženske kot moške kolekcije pa so vsebovale od šest do štirinajst silhuet.

Študentje 1. letnika magistrskega študija: Katarina Radović, Katarina Kimovec, Jona Bednjanec, Saša Hašič, Dejan Petrović, Tjaša Zalar, Timi BistanEva Bizjak in Anita Bizjak s skupno kolekcijo ter študentje 2. letnika magistrskega študija: David Bacali, Evgenija Zefirovska, Deni Pregelj in Julija Kaja Hrovat so svoje kolekcije razvijali pod mentorstvom red. prof. Almire Sadar, izr. prof. Elene Fajt, izr. prof. Nataše Peršuh, red. prof. Marije Jenko, tehn. sod. Nataše Hrupič, tehn. sod. Alenke More, tehn. sod. Marjete Čuk in teh. sod. Andreja Vilarja.

Celoto letošnje predstavitve študentov Koto na Ljubljanskem tednu mode so zaključile kreacije, oblikovane na temo Idrijska čipka, ki je nastal v sodelovanju z Občino Idrija, Centrom za Idrijsko dediščino in Društvom klekljaric idrijske čipke. Študenti David Bacali, Anja Medle, Petra Frank, Julija Kaja Hrovat, Dejan Petrović, Admir Kapić, Kaja Repenšek, Valerija IntiharKaja Repenšek, Mateja Zajc, Denis Lukešević in Klara Dulc so oblikovali 12 unikatnih koktajl in večernih oblek, v katere so vključevali sodobne interpretacije idrijske čipke. Kasneje so bile kreacije predstavljene tudi na 36. Festivalu idrijske čipke.

Fotografije: Klemen Razinger, arhiv LJFW