KamenKapaStreha

V sredo, 26. 11. 2014 je ob 15. uri v Mitnici, Snežniška 5 in Aškerčeva 12 potekala otvoritev razstave KamenKapaStreha. Omenjeni dogodek je rezultat mednarodnega projekta RoofOfRock, ki ga koordinira Geološki zavod Slovenije. študentje so s pomočjo tekstilne in arhitekturne govorice predstavili izjemne prvine slovenskega naravnega kamna, še posebej ploščastega apnenca. Le-ta velja za avtohtoni gradbeni material in je tesno povezan s tradicijo življenja Kraševcev in predstavlja plemenito izbiro tudi za sodobno arhitekturo. Sodelujoči: Fakulteta za arhitekturo – Seminar vernakularne arhitekture, Naravoslovnotehniška fakultetaOddelek za gelogijo in Oddelek za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje, Geološki zavod Slovenije, Mineral Ljubljana in Zavod za gradbeništvo Slovenije. Zasnova razstave: prof. Marija Jenko, izr. prof. dr. Andrej Šmuc, doc. dr. Domen Zupančič, mag. Mateja Golež, dr. Miloš Bavec, Urša Šolc in Tomaž Majcen u.d.i.geol..