KO – LAB RE – VIJA

Po vzoru sodelovanj v sodobni modi so študentje oblikovanja tekstilij in oblačil Naravoslovno tehniške fakulteteUniverze v Ljubljani v letošnjih zaključnih projektih oblikovali interdisciplinarne kolekcije z naslovom KO – LAB. V njih so povezovali različna področja, odpirali nove teme, sodelovali – medgeneracijsko, z lokalnimi skupnostmi, različnimi proizvajalci in rokodelci, institucijami in društvi, s študenti drugih fakultet, prijatelji, sorodniki, umetniki, sami med seboj … Študentje so bili povabljeni k sodelovanju tudi pri projektu oblikovanja modnih dodatkov za Huawei. V projektih so se znanja in izkušnje pretakali obojestransko; vsakršno sodelovanje prinese kaj novega in pozitivnega za vse sodelujoče.

Modna revija je bila organizirana v sodelovanju z Muzejem za arhitekturo in oblikovanje; na njej so oblačila nosili prostovoljni modeli, pri glasbi smo sodelovali z Akademijo za glasbo; pričeske so nastale v sodelovanju s Srednjo frizersko šolo Ljubljana, maska s študenti Visoke šole za storitve (VIST), tiskovine, fotografije in video pa v sodelovanju s KIGT NTF.

Na KO – LAB zaključni modni reviji so sodelovali študentje dodiplomskega in podiplomskega študija ter diplomanti in magistranti v študijskem letu 2018/2019.

Mentorji NTF: red. prof. Elena Fajt, red. prof. Nataša Peršuh, red. prof. Almira Sadar, red. prof. Marija Jenko, doc. Katja Burger Kovič, asist. Petja Zorec, asist. Arijana Gadžijev, tehn. sod. Alenka More, tehn. sod. Nataša Hrupić, tehn. sod. Marjeta Čuk, tehn. sod. Andrej Vilar in tehn. sod. Stanka Kek.

Sodelujoči študentje po vrstnem redu izhodov so: Živa Červek, nato študentje 1. letnika dodiplomskega študija: Nuša Merše, Žiga Brezovnik, Anja Jaklin, Žana Križanič, Špela Hudobivnik, Jaka Podgoršek, Ina Nathalie Bölsing, Rebeka Pajek, Rebeka Mamić, Maja Gazvoda, Kaja Čufer, Katarina Ostojič Sedonja, Katarina Ekart, Neja Hladnik, Tajda Dražić, Borjan Litovski, Ela Lesar, Teja Šter in Sara Šmid. Sledili so Jurij Fidel, Anja Medle, Kaja Repenšek, Admir Kapić. Po sklopu Modnih dodatkov za Huawei so ponovno sledile posamezne predstavitve kolekcij študentov: Vanja Peulić in Sineonix, Ana Štucin, Denis Lukešević, Petra Jerič, Nina Žnidaršič, Eva Bizjak, Milena Zemljič, Ana Bozović, Karin Gosenca, Eva Jež, Ines Čeperlin, Maša Brna, Mark Cvelbar, Dejan Petrović, Ela Mejač, Ema Uršič, Ivana Jovanović ter Katrin Večerina, Petra Frank, Saša Dragaš in Zala Hrastar. V sklopu 2. letnika dodiplomskega študija so se predstavili naslednji študentje: Tanja Vidic, Kristi Komel, Pia Hočevar Mucić, Lucija Bostič, Patricija Maršnak, Neža Knific, Neža Simčič, Urška Keber, Bernarda Gabrijel, Hana Podvršič, Tasja Videmšek, Lovro Lukić, Naja Stanić, Anamarija Lah, Maja Milovanović, Metka Jelek, Eva Primec in Anže Mrak. Revijo sta zaključila študenta Gašper Gajšek in Klara Resetič, ki delujeta pod imenom Garnir2.

Fotografije: Nejc Lar