LJFW NTF 2/4

6. oktobra 𝟐𝟎𝟐𝟎 so bile v 𝐏𝐨𝐝𝐡𝐨𝐝u 𝐀𝐣𝐝𝐨𝐯𝐬̌𝐜̌𝐢𝐧a v okviru LJFW 2/4 predstavljene kolekcije študentov  NTF – Oddeleka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje

GARNIR 2, HANE PODVRŠIČ, ANITE MIKLAVČIČ, ESTERE LOVREC

Garnir 2 ustvarja kolekcijo ‘Doma nam je lepo’, ki predstavlja preplet različnih pojmov, ki osmišljajo esenco doma. Toplina, vaza, medvedek, odeja, gumb, nasmeh in mnogi drugi pojmi, ki sporočajo: doma nam je lepo.

Hana Podvršič predstavlja kolekcijo ‘Phenomena’, ki predstavlja razmišljanje o prihodnosti našega planeta. Inspiracija za njeno delo je pesimistično postapokaliptično stanje Zemlje, s katerim je želela poudariti edinstvenost našega planeta, narave in človeških odnosov – vsega, kar na žalost ne bomo nikoli dovolj cenili, dokler se ne bi zgodil fenomen, ki bi takšno mišljenje spremenil.

Anita Miklavčič je pri svoji ženski trajnostni kolekciji ‘When I grow up’ našla inspiracijo v svojem otroštvu. Pri oblikovanju svoje kolekcije se je lotila raziskovanja oblačilnih silhuet, barv, stilskih elementov in detajlov, ki jih je nosila kot otrok, jih interpretirala in nato posodobila na svoj način. Njene kreacije so ustvarjene s trajnostnim pristopom, izdelane iz odpadkov tekstila in materialov iz druge roke.

Estera Lovrec se s svojo kolekcijo ‘Rex-pecting the roots’ sprašuje, kdaj bodo čustva ponovno trend, kdaj se bomo s ponosom izražali s čustvi in o njih govorili na glas. Njeno delo prikazuje preplet čustev in vrednote, ki so združena v harmonijo in prikazana skozi stilistično zasnovo za serijo fotografij kot poklon ikoničnemu Rex stolu.

Foto: Sara Rman