SVETLOBNA GVERILA

Svetlobna gverila 2023

Naravoslovnotehniška fakulteta (UL NTF) – Katedra za oblikovanje tekstilij in oblačil & Fakulteta za arhitekturo (UL FA) Univerze v Ljubljani:

Sobivanje

svetlobna instalacija

Soteska // do 17. 6.

sodelujoči: Matea Atanasoska, Matic Beršnak, Ana Berwanger, Katja Bradač, Valentina Grebeniuk, Eva Križaj, Ana Sršen in Katarina Vujačić

mentorji: prof. Marija Jenko (UL NTF), asist. Mina Hiršman (UL FA), in Janez Grošelj, m. i. a.

Projekt Sobivanje je skupinsko delo študentov ljubljanskih Naravoslovnotehniške fakultete in Fakultete za arhitekturo: pod okriljem mentorjev je nastalo monumentalno delo, ki naglaša prostorsko transformacijo dotične mikrolokacije in s pomočjo svetlobe osvetljuje ter animira dani ambient. Sodelujoči so zasnovali lebdečo strukturo voluminoznih stolpičev – polprosojnih lestencev, ki narekujejo ritem prostora in sledijo njegovi funkcionalni rabi; kot pravijo avtorji projekta, pod nebo vpete strukture na tleh oblikujejo funkcionalno sliko senc, ki se ponoči spremeni v svoje nasprotje – v svetlobo, kar še poudarja dualno prostorsko ureditev majhnega trga.

Koprodukcija: Fakulteta za arhitekturo (UL) & Naravoslovnotehniška fakulteta (UL)

Več o dogodku Svetlobna gverila 2023 na povezavi.