Obvestilo: Vaje pri predmetu Grafična priprava 2 se bodo pričele izvajati v 3. tednu marca in sicer v tednu od 18.3. dalje.
Prva polovica vaj bo vodena kjer se bomo naučili osnove snemanja v studiu, v eksterieru, video montaže v programu Adobe Premiere Pro in After Effects.
Vsebina vaj pri predmetu GP2
- 1 vaja: horizontalna video montaža (spoznavanje pograma (timeline, sequenca, okna v programu Premiere, delo s klipi, vrstni red, spoznavanje, krajšanje, daljšanje, unlink avdio/video, časovnost (hitreje, počasneje, reverse klip).
- 2 vaja: vertikalna video montaža: slika v sliki, delo s keyframe-i (nastavitev efektov s pomočjo keyrame-ov, ilustrator izdelava prosojnega okvirja, izdelava grafike v ilustratorju in import v premiere ter animacija s pomočjo keyframe-ov.
- 3. vaja Green screen – snemanje v studiu in montaža posnetega materiala z video ozadjem
- 4. vaja: Slowmotion video: Snemanje videa v slow motion načinu s Panasonic GH4 – 96 frames/s, montaža v Premieru in nastavitev sekvence
- 5. vaja: After effects: Camera tracker: snemanje – švenk v realni okolici, katero v afterju potrackamo in apliciramo text in v ilustratorju generirane grafike
- 6. vaja: izdelava stop motion videa
- 7. vaja: uporaba različnih Picture style-ov GH4 in barvna korekcija + izdelava zaključne video špice
Druga polovica vaj je namenjena sodelovanju na realnih projektih s strani zunanjih izvajalcev.
Letos bomo na smeri Grafične in interaktivne komunikacije sodelovali s Tehniškim muzejem Slovenije in sicer Muzeju pošte in telekomunikacij v Polhovem Gradcu, za katere boste tekom vaj v parih izdelovali holograme na teme:
- prenos informacij,
- telekomunikacija,
- pošta,
- sporočilnost.
Hologramo bodo predstavljeni v sklopu Poletne muzejske noči v TMS v Polhovem Gradcu.
Rok za oddajo hologramov je v tednu med 6. in 10. majem 2019!
Več o vsebini boste izvedeli na predavanju g. Estere iz TMS, ki bo 14.3.2019 s pričetkom ob 8. uri na NTF.
Poleg projekta s TMS bomo sodelovali tudi z oddelkom Geologija (https://www.ntf.uni-lj.si/og/), kjer boste sodelovali na področju videa, interaktivne brošure, AR…
Več informacij bo posredovanih s strani doc. dr. Naceta Pušnika in predstavnikov z oddelka za Geologijo.
Izdelki bodo predstavljeni v sklopu Noči raziskovalcev 2019 (http://www.nocmoc.eu).
Poleg omenjenih projektov, pa je potrebno za opravljanje predmeta narediti še lasten projekt, katerega vsebina je poljubna in ste v njem tako vsebinsko, umetniško in oblikovno svobodni.
Za potrebe Tehničnega muzeja Slovenije v Polhovem Gradcu potrebujemo video, katerega namen je, da obiskovalec muzeja z ogledom videa spozna postopek izdelave, način prikaza in uporabo prizme za ogled holograma.
Vsaka skupina, naredi 1 video. Dolžina videa približno 1 minuto. Zaželjeno je, da videu dodate navodila v obliki napisov in naracijo.