Dne 27.11.2015 je potekala strokovna ekskurzija v Premogovnik Velenje pod vodstvom izr.prof.dr. Evgena Dervariča in mag. Bojana Lajlarja.

Ekskurzije so se udeležili študenti Visokošolskega strokovnega študijskega programa Geotehnologija in rudarstvo ter študenti Univerzitetnega študijskega programa Gospodarsko geoinženirstvo.

Po obširni predstavitvi geoloških pogojev in postopkov pridobivanja premoga so si študenti ogledali varnostno-tehnološki informacijski sistem kateremu je sledila predstavitev Jamsko reševalne službe Premogovnika Velenje.

Na koncu so si študenti ogledali še ugreznine in sanacijske postopke degradiranih površin.