Naša diplomantka nominirana za inženirko leta

V okviru iniciative Inženirke in inženirji bomo, ki mlade navdušuje za inženirstvo, tehniko, naravoslovje in inovativnost, letos poteka že peti, jubilejni izbor Inženirka leta.

Med nominiranke za Inženirko leta 2022 je uvrščena tudi naša alumna Jerneja Sedlar.

Jerneja Sedlar je projektna inženirka v službi za razvoj in investicije v HSE. Študirala je rudarstvo in geotehnologijo na Naravoslovnotehniški fakulteti UL. »Nikoli nisem razmišljala, da bi lahko bila kaj drugega kot inženirka, poleg tega me je že od nekdaj zanimala narava,« pravi. Navdušuje jo predvsem razvoj obnovljivih tehnologij na področju energetike.
Čestitamo!