Izšla je strokovna priloga revije Tekstilec

Izšla je strokovna priloga revije Tekstilec (Tekstilec 2021 priloga 1), ki prinaša naslednje prispevke:

• Prof. dr. Sonja Malej – Kveder (1931‒2020)
  •  Strokovni članki
  • Študij na daljavo
    • Izzivi dela na daljavo s področja tekstilnih materialov in oblikovanja izdelkov na Fakulteti za strojništvo Univerze v Mariboru (Olivera Šauperl, Jelka Geršak, Sonja Šterman, Silva Kreševič Vraz, Peter Ciuha, Aleksander Praper, Andreja Rudolf, Zoran Stjepanović, Andrej Cupar, Andreja Rudolf in Jasmin Kaljun)
  • Projektno delo z negospodarstvom in neprofitnim sektorjem – študentski inovativni projekti (ŠIPK) za družbeno korist 2016‒2020
    • Raziskovanje zgodovine nogavičarstva in oblikovanje sodobnih nogavic – akronim ŠTUMFI (Živa Zupin)
    • Stari materiali v novi podobi (SMaNoPo) (Andreja Rudolf, Andrej Cupar)
  • Projektno delo z gospodarstvom in negospodarstvom v lokalnem in regionalnem okolju – Po kreativni poti do znanja (PKP) 2017‒2020
    • Razvoj pametnih športnih nogavic (SmartGo4Goal) (Andreja Rufolf, Karl Gotlih)
    • Je oprano res čisto? (Brigita Tomšič)
  • ERASMUS+
    • Cilji in rezultati mednarodnega projekta Skills4Smartex iz programa ERASMUS+ (Zoran Stjepanović, Andreja Rudolf)
  • Razstave
    • BIEN je iz tekstila (Zala Orel)
    • Predstavitev razstav študentov Katedre za oblikovanje oblačil in tekstilij Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani na veliki razstavi BIEN 2020 v Kranju (Marija Jenko, Katja Burger Kovič in Arijana Gadžijev)
    • Študenti Fakultete za dizajn na veliki tekstilni razstavi BIEN 2020 v Kranju (Damjana Celcar in doc. Jana Mršnik)
    • Mala črna obleka (Almira Sadar)
    • Novi načini rabe tekstilij in upodobitev interaktivnega interiera prihodnosti (Marija Jenko)
    • Razstava in simpozij Preteklost oblikuje sedanjost – ALMIRA (Damjana Celcar in Tanja Devetak)
  • Nagrade
    • Nagradi Perspektivni na Mesecu oblikovanja 2020 ter Priznanja DOS – Daljnogled in Oblikovalski presežki študentov Fakultete za dizajn (Damjana Celcar, Jana Mršnik in Tanja Devetak)
  • Spletni portal
    • KOTOfolio (Petja Zorec)