Programska skupina Tekstilije in ekologija se je predstavila na Dnevu inovativnosti

Na Brdu pri Kranju je 26. septembra potekal Dan inovativnosti, ki je bil posvečen povezovanju inovatorjev in gospodarstva. Naravoslovnotehniška fakulteta je v družbi petih drugih fakultet Univerze v Ljubljani promovirala eno od svojih izjemnih potencialnih inovacij pod okriljem Pisarne za prenos znanja. Raziskovalci programske skupine P2-0213 Tekstilije in ekologijaso v sodelovanju z raziskovalci programske skupine P2-0393 Napredni materiali za nizkoogljično in trajnostno družbo predstavili postopek izdelave novih ognjevarnih samougasljivih tekstilnih vlaken iz poliamida 6 (PA6), ki na trgu še ne obstajajo.