Uspešno zaključen 49. simpozij o novostih v tekstilstvu

V četrtek, 5. oktobra 2023 je na Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje (OTGO) Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani potekal 49. simpozij o novostih v tekstilstvu z naslovom Trajnost in krožno gospodarstvo v tekstilstvu. Dogodek sta organizirala Katedra za tekstilno in oblačilno inženirstvo OTGO in Industrijski razvojni center slovenske predilne industrije – IRSPIN. Simpozij je obsegal dve vabljeni predavanji, enajst predavanj in štiriindvajset prispevkov poster sekcije. V okviru vabljenih predavanj sta mag. Ladeja Godina Košir in izr. prof. dr. Mitja Mori udeležencem podala širši vpogled v krožno gospodarstvo ter predstavila vrednotenje okoljskih vplivov procesov, tehnologij in izdelkov. Dogodek sta spremljali dve razstavi inovativnih del študentov. Simpozija se je udeležilo več kot 100 strokovnjakov iz slovenskih tekstilnih podjetij ter pedagoških delavcev in študentov iz različnih izobraževalnih inštitucij.

Foto: Uroš Batič