Naš raziskovalni dosežek izbran za enega izmed desetih najodličnejših Univerze v Ljubljani

Na Univerzi v Ljubljani so v sklopu njene stote obletnice raziskovalci predstavili deset Najodličnejših raziskovalnih dosežkov v letu 2019.

Priznanje za enega izmed teh so za delo “Razvoj postopka izdelave prve trajnostne negorljive tekstilije iz poliamida 6” podelili našim sodelavcem Katedre za tekstilno in oblačilno inženirstvo NTF, v sodelovanju z Odsekom za kemijo materialov Kemijskega inštituta.

Doc. Dr Jelena Vasiljević je pri predstavljanju dosežka poudarila, da to priznanje posveča dolgoletnemu sodelovanju njihove Katedre za tekstilno in oblačilno inženirstvo z Laboratorijem za razvoj Premazov Kemijskega inštituta. Ponosna je, da je njihovi raziskovalni skupini uspelo zgraditi izjemne medsebojne odnose, kar je pomagalo uresničiti njihove inovativne ideje.

Več: UL