Tipografski zemljevid sveta 1

O projektu

V zimskem semestru štud. leta 21/22 so magistrski študenti pri predmetu Ustvarjalna tipografija individualno ustvarjali različne tipografske rešitve, ki so bile vezane na sklope, predstavljene skozi seminar predmeta in so se vsebinsko povezovale s semestrskim projektom Tipografski zemljevid sveta. Tako so bili v 15 tednih postavljeni pred izziv izdelave 11 nalog, ki so jim pomagale izbrati pravilne značilnosti, oblike, barve … z namenom, da bodo ugotovitve ustrezno uporabljene pri končni (semestrski) nalogi.

V sklopu semestrske naloge so morali študenti načrtovati in oblikovati črke, ki so potrebne za izpis izbrane ameriške zvezne države v angleškem jeziku. Črke so morale imeti značilnosti akcidenčnih/dekorativnih/naslovnih črk (črke posebnih oblik, npr.: votle, črtkane, črtane, okrašene, osenčene, podvojene ali pomnožene poteze, šablonizirane …). Poleg tega so morali raziskati značilnosti, ki so tipične za izbrano državo (kulturne, zgodovinske, industrijske …) in jih vključiti v izdelane črke. Le-te so bile uporabljene za izpis države brez mej, ki jo določajo. Na podoben način so k delu pristopali študenti s School of Art Design and Creative Industries (Wichita State University, Kansas), s katero je v sodelovanju potekala prva faza projekta Tipografski zemljevid sveta. Razlika je bila v tem, da so morali študentje iz Wichite raziskati evropske države.

Sodelujoči (UL): Filip Alija, Vita Avguštin, Tjaša Blaško, Manca Drusany, Maša Egart, Saša Erlah, Maja Grojzdek, Eva Jereb, Klara Judež, Kaja Klančar, Eneja Kocjančič, Manca Korošec, Ana Krklec, Zalka Leskovar, Taja Marčetič, Jaka Mušič, Sara Mužar, Špela Noč, Barbara Ocvirk, Špela Pašič, Aljaž Pucelj, Dominika Rozina, Angela Stojanoska, Nina Šalomon, Nina Štanfel, Sabrina Toš, Zala Zalar.

Sodelujoči (WSU): Aaron Levesque, Alexandra Morgan, Alexis Painter, Alissa Haddock, Amy Nguyen, Athalee Pate, Blaine Carter, Che Littlefield, Cora Jones, Diane Intha, Evan Yazzie, Hayden Moore, Jaedon Gray, Jake Heckenbach, Jaxon Rumbaugh, Kiara Ehrmann, Laura Yutzy, Madeleine Meadows, Madison McGill, Mariah Bassett, Melissa Little, Noah Gaul, Rebecca Nason.