NAJODMEVNEJŠI RAZISKOVALNI DOSEŽKI UNIVERZE V LJUBLJANI V LETU 2016

Tradicionalni Teden Univerze so odprli s predstavitvijo najodmevnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani v letu 2016.

Eden izmed desetih najodmevnejših raziskovalnih dosežkov Univerze v Ljubljani v letu 2016 je tudi VEČFUNKCIONALNI VISOKO OBSTOJNI FILM SOL-GEL, katerega avtorji so Jelena Vasiljević,  Milena Zorko, Danaja Štular, Brigita Tomšič, Ivan Jerman, Boris Orel, Jožef Medved in Barbara Simončič.

Raziskava je nastala v sodelovanju raziskovalne skupine Naravoslovnotehniške fakultete z raziskovalno skupino Kemijskega inštituta.

Na spodnji povezavi se nahaja posnetek pogovora z avtoricama prof. dr. Barbaro Simončič in dr. Jeleno Vasiljević.

Čestitamo!

Več si lahko preberete na spletni strani Univerze v Ljubljani (https://www.uni-lj.si/aktualno/novice/2016120515044972/).