Svečana podelitev fakultetnih Prešernovih nagrad, priznanj in zahval najboljšim študentom

Včeraj, 27. novembra, ob 11. uri smo na fakulteti podelili Prešernove nagrade, priznanja in zahvale najboljšim študentom.
Hvala vsem prejemnikom in ostalim študentom, ki nam kažete svojo odličnost in nam dajete nov zagon za oblikovanje vedno bolj kakovostnih študijskih programov. Ponosni smo na vaše delo ter vam želimo še vsaj toliko uspehov! Iskrene čestitke so namenjene tudi vsem mentorjem in drugim sodelavcem, ki vedno znova študente vodijo na nove poti raziskovanja ali oblikovanja.

Foto: Natalija Kaferle

Fakultetne Prešernove nagrade+

Za študijsko leto 2022/23 na fakulteti podeljujemo štiri fakultetne Prešernove nagrade:

• Špela Dermol
    Za delo: Hidrogel bakterijske nanoceluloze za izdelavo 3d tiskanih folij kot alternativa sintetičnim polimerom na področju embalaže
    pod mentorstvom prof. dr. Diane Gregor Svetec in somentorstvom doc. dr. Lidije Slemenik Perše
  • Elizabeta Petrovčič
    Za delo: Votkovno pletene avtomobilske sedežne prevleke
    pod mentorstvom prof. dr. Alenke Pavko Čuden in somentorstvom izr. prof. dr. Brigite Tomšič
  • Sebastijan Šmid
    Za delo: Bio-plemenitenje bombaža in lanu s hitozanom in ekstraktom cvetov zlate rozge za razvoj barvitih zaščitnih tekstilij
    pod mentorstvom izr. prof. dr. Marije Gorjanc in somentorstvom asist. dr. Anja Verbič
  • Hana Tavčar
    Za delo: Umazani posli, Bien 2023
    pod mentorstvom prof. Marije Jenko in izr. prof. Katje Burger Kovič
Pohvale za sodelovanje za nominirana dela v okviru tem za Prešernove nagrade študentom+

Pohvalo za nominirano delo za Prešernovo nagrado 2023 prejme:

• Polona Šavc
    Delo: Oblikovanje niza družabnih iger z uporabo piktogramov
    pod mentorstvom doc. dr. Naceta Pušnika
Priznanja za najboljše študente za študijsko leto 2022/23+

Priznanje za najboljšega študenta prejmejo

•  Sabina Gabrovšek
    študentka 2. letnika visokošolskega strokovnega študijskega programa Tekstilno in oblačilno inženirstvo (štud. leto 2022/23).
  • Rebeka Pajek
    študentka 1. letnika magistrskega študijskega programa Oblikovanje tekstilij in oblačil (štud. leto 2022/23).
  • Eva Bevk
    študentka 1. letnika magistrskega študijskega programa Grafične in interaktivne komunikacije (štud. leto 2022/23).
  • Minea Redek
    študentka 3. letnika univerzitetnega študijskega programa prve stopnje Geologije (štud. leto 2022/23).
  • Gregor Konjar
    študent 1. letnika magistrskega študijskega programa 2. stopnje programa Geotehnologija (štud. leto 2022/23)
  • Tilen Bohak
    študent 3. letnika univerzitetnega študijskega programa Inženirstvo materialov (štud. leto 2022/23)
Priznanja študentom za izjemne dosežke 2023+

Priznanja za izjemne dosežke prejmejo:

• Matej Zupančič
    za izjemen študijski uspeh z opravljenimi študijskimi obveznostmi s povprečno oceno 10,0.
  • Anže Tesovnik
    za koordinacijo sodelovanja med Oddelkom za geologijo in Društvom študentov geologije.
  • Jasna Skoko
    za soavtorstvo dveh izvirnih znanstvenih člankov v reviji Tekstilec z naslovom Oblikovanje večfunkcionalne bombažne tkanine z vgraditvijo kompozita TiO2+ZnO v matrico hitozana in v reviji Polymers z naslovom Formation of pH-responsive cotton by the adsorption of methyl orange dye.
  • Tasja Videmšek
    za samostojno razstavo v okviru Biena, v sklopu študentske sekcije mednarodne razstave Heimtextil v Frakfurtu.
  • Maja Zupanc
    za kolekcijo biorazgradljivih živih oblačil, kampanja Livingclothes.
  • Anja Sarjanović
    za izkazan interes po znanstveno raziskovalnem delu na področju grafičnih materialov, katerega rezultat je izvirni znanstveni članek v reviji s faktorjem vpliva, Coatings in prispevek na študentski tehniški konferenci ŠTeKam. Študentka je raziskala vpliv premazovanja papirja iz invazivnih tujerodnih rastlin na kakovost odtisa.