UGLJ // Vabilo na odprtje razstave NTF = sKRIM

NTF =
Naravoslovnotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani s ponosom predstavlja cikel razstav NTF =, ki do konca leta krasi podobo Vegove ulice v Ljubljani. Predstavljen bo pregled rezultatov  umetniškega dela in oblikovnih presežkov, ki so jih v zadnjem obdobju ustvarili študenti. Cikel razstav kurira doc. dr. Jure Ahtik.

Vabljeni na Vegovo, Ulično galerijo TAM-TAM, kjer se v petek, 15. 3 . 2024 ob 16.00 odpira cikel razstav NTF. Kot prvi se predstavlja projekt NTF sKRIM.

NTF = sKRIM
Projekt NTF sKRIM je nastal v sodelovanju med Rokometnim klubom Krim Mercator Ljubljana in Katedro za oblikovanje tekstilij in oblačil Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Izveden je bil v obliki delavnice pri predmetu Oblikovanje oblačil v vseh letnikih dodiplomskega študija oblikovanja tekstilij oblačil.

Tekmovalni dresi, ki so prezentančno oblačilo rokometašic in medij poenotenja navijačev s klubom, so tekom delavnice predstavljali neizčrpen vir inspiracij ter sredstvo neverbalnega komuniciranja med rokometašicami in študenti. Gibanje, tekmovalnost, veselje, energija, družinska povezanost, izjemnost rokometašic, veličastnost športa … so študenti vključili v snovanje oblačil ter s pomočjo različnih tehnik izdelali avtorska oblačila, ki ponazarjajo njihovo raziskovanje.

K oblikovanju so pristopali z raznimi rešitvami kot so recikliranje, upcikliranje, prepletanje, kvačkanje, lasersko izrezovanje dresov, trenirk, žog in mrež. Izdelali so kolekcijo srajc, jop in puloverjev, modnih dodatkov ter spodnjih kosov iz jeansa. Nastala je sodobna kolekcija ženskih oblačil, ki je barvno in stilistično poenotena. Študentje so v okviru projekta pridobili nova znanja, kako oblikovati oblačila za naročnika in sodelovati pri timskem delu.

KREATIVNA ZASNOVA:
asist. Nataša Hrupić in asist. Sara Valenci

MENTORICE:
prof. Almira Sadar, prof. Elena Fajt in prof. Nataša Peršuh, asist. Nataša Hrupić, asist. Sara Valenci, asist. Alenka More, Nina Glavič, Mojca Košir

EDITORIAL:
Fotografija: Marijo Zupanov
Stajling: Matej Fijačko, asist. Sara Valenci, asist. Nataša Hrupić
Modela: Klara Četnik in Kiara Pajić
Make-up: Nađa Kurtalić
Pomoč pri izvedbi: Katja Šarlija, Lucija Polanc, Rosa Angela Romih

AVTORJI:

študenti dodiplomskega študija oblikovanja tekstilij in oblačil (UL NTF, OTGO, KOTO)