Obisk japonskih študentov

V začetku marca so našo fakulteto obiskali japonski študentje (Faculty of Textile Science and Technology, Shinshu University Ueda, Japonska). Prišli so podiplomski študentje, ki so si želeli izvedeti več o naši fakulteti ter možnostih opravljanja prakse na naši fakulteti, ki jo morajo sicer opraviti v okviru svojega študija.

Najprej smo jih peljali na ogled slovenskih znamenitosti, nadaljevali pa smo z izmenjavo izkušenj in znanj, tako v kulturi kot tudi v stroki.

Nekaj utrinkov in izjav študentov:

“Lahko bi rekli, da je bilo kratko a neprecenljivo. Gostovanje Japonskih študentov je bila enkratna izkušnja, saj smo spoznali eno tako drugačno kulturo in se spoprijateljili z zelo zanimivimi študenti. Izmenjali smo izkušnje, znanje, zgodbe in upam, da nam bodo nova spoznanstva koristila tudi v prihodnje.” (Veronika)

“It was very nice tour. All you were warm. I was surprised by your kind hospitality. After trip, I realize that I don’t have knowledge about our town enough to introduce. I need much more exprole even in hometown.” (Shintarou)

“It was my pleasure to meet you all and know about your country. Honestly, Slovenia is the best European country I have ever been to. Your hospitality was awesome. And about school tour, I enjoyed it. Many things were especially in  design course. I felt it was great that users (design course) and developers (textile and  graphic course) study together. Next time I’ll visit privately. I’d like to keep in touch with you all. Thank you very very much.” (Kyoko)