SARS-CoV-2: Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19

Vlada RS je v Ur. l. 22/22 z dne 19. 2. 2022 objavila nov Odlok o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, ki začne veljati danes, 21. 2. 2022.

V visokem šolstvu se tako opušča ukrep PCT oz. preverjanje izpolnjevanja ukrepa. Prav tako preneha veljati obveznost samotestiranja za zaposlene in študente. Še naprej pa ostaja v veljavi nošenje zaščitne maske, razkuževanje rok in površin, prezračevanje, upoštevanje medsebojne razdalje in spoštovanje priporočil NIJZ. Maske ni potrebno nositi visokošolskim učiteljem in sodelavcem, če izvajajo dejavnost izobraževanja izza pregrade.

Obveznost karantene po visoko tveganem stiku je prenehala veljati že v soboto, 19. 2. 2022.