Študenta Oddelka za materiale in metalurgijo sta se uvrstila na 30. poletno Univerziado

Študent 1. letnika Inženirstva materialov, Luka Košmerl in študent 1. letnika Metalurgije in materialov, Aleksander Učakar sta se kvalificirala za nastop na 30. poletni Univerziadi v Neaplju v športni disciplini sabljanje – orožje sablja, kjer bosta nastopila kot del Slovenske študentske športne reprezentance. Nastopila bosta posamično in skupinsko ter se pomerila s športniki z vsega sveta. Letošnja poletna Univerziada bo potekala med 3. in 14. julijem, na njej pa bo nastopilo nekaj čez 8000 športnikov iz 124. držav v 18. različnih športih. Tekmovanje ima v svetu veliko težo saj poteka le enkrat na dve leti in se gre za največji študentski športni dogodek na svetu, hkrati pa je to tudi drugi največji športni dogodek na sploh, takoj za olimpijskimi igrami.

Študentoma čestitamo za uvrstitev!