Mikrodokazila

Strokovno usposabljanje: "Osnovna znanja za prodajnega svetovalca oblačil: označevanje velikosti oblačil, stilsko svetovanje, tržno raziskovanje in komunikacija s kupci" +

Namenjeno je obstoječemu prodajno svetovalnemu osebju na maloprodajnih mestih slovenskih trgovskih podjetij, ki na trgu ponujajo oblačila in si želijo aktualna osnovna znanja iz zgoraj naštetih področij. Namenjeno je tudi  osipnikom slovenskih univerz in drugim, ki si želijo vstopiti na trg delovne sile kot prodajni svetovalci oblačil.

Na usposabljanju se bodo udeleženci:

  • seznanili z aktualnimi evropskimi in slovenskimi standardi s področja označevanja velikosti oblačil, spoznali in razumeli različne načine označevanja velikosti oblačil in znali ta znanja uporabiti pri svojem prodajno svetovalnem delu
  • spoznali osnovne zakonitosti stilskega svetovanja, namenjenega različnim individualnim osebam in skupinam potrošnikov in se seznanili z sodobnimi trajnostnimi praksami na tem področju
  • spoznali namen in osnovne oblike tržnega raziskovanja. Spoznali zakaj je pomembno poznati ljudi, katerim so oblačila v njihovih trgovinah namenjena in kako odgovoriti na izražene želje in potrebe potencialnih kupcev
  • spoznali različne osebnosti ljudi in osnovne načine komuniciranja z njimi na svojem delovnem mestu prodajnega svetovalca oblačil

Strokovno usposabljanje vključuje predavanja, seminarsko delo in veliko praktičnih vaj, kar omogoča dobro razumevanje področja dela prodajnega svetovalca oblačil in pridobivanje praktičnih izkušenj, veščin in znanj.

Vstopni pogoji za udeležence je najmanj končano osnovnošolsko izobraževanje in osnovno znanje angleškega jezika (za morebitno uporabo angleške literature).

Strokovno usposabljanje so zasnovali strokovnjaki treh fakultet Univerze v Ljubljani: Naravoslovnotehniške fakultete (Oddelek za tekstilstvo, grafike in oblikovanja), Pedagoške fakultete in Fakultete za strojništvo.

Strokovno usposabljanje bo predvidoma potekalo od 14.11.2024 do 22.11.2024 in sicer:

  • četrtek 14.11. od 15 do 19 ure
  • petek 15.11. od 15h do 18h
  • soboto 16.11. od 9h do 16h
  • četrtek 21.11. od 15h do 18h
  • petek 22.11. od 15h do 17h.

Možna je hibridna izvedba predavanj (v živo in po spletu). Srečanja v živo bodo organizirana na Naravoslovnotehniški fakulteti, Oddelku za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje v Ljubljani, Snežniška 5. Udeleženci se bodo s potekom usposabljanja podrobneje seznanili na uvodnem srečanju, ki bo potekalo predvidoma 14.11.2024 ob 15h na Naravoslovnotehniški fakulteti, Snežniška 5 v Ljubljani.

Po uspešnem zaključku usposabljanja udeleženci, s strani Univerze v Ljubljani, prejmejo potrdilo o opravljenem usposabljanju, katerega ocenjeni obseg znaša 2 ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System), torej 2 kreditni točki (2 KT). Udeleženci potrdilo priložijo kot »prilogo diplomi«.

Udeležba je (samo v tokratni izvedbi) BREZPLAČNA.

Za dodatne informacije kontaktirajte doc. dr. Tanja Podbevšek po e-pošti: tanja.podbevsek@ntf.uni-lj.si

Prijavite se lahko preko https://1ka.arnes.si/a/28c10552 najkasneje do 7. 11. 2024. Število udeležencev je omejeno na 15 (prvih 15 prijavljenih).

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

Dokumenti
Izobraževanje in usposabljanje: Osnovno razpoznavanje tekstilij in njihovo vzdrževanje+

Krajše izobraževanje in usposabljanje “Osnovno razpoznavanje tekstilij in njihovo vzdrževanje” je namenjeno zaposlenim v pralnicah in kemičnih čistilnicah po Sloveniji. Izobraževanje je osredinjeno na pridobitev osnovnih znanj o vlaknih, prejah, ploskovnih tekstilijah ter njihovih lastnostih, odstranjevanju madežev ter osnovah pranja in profesionalne nege tekstilij. Cilj usposabljanja je pridobitev kompetenc o razpoznavanju sodobnih tekstilij ter trajnostni pristopi pri njihovem vzdrževanju.

Usposabljanje obsega 27 ur (1 ECTS) in vključuje 15 ur predavanj, 6 ur laboratorijskih vaj in 6 ur samostojnega dela s pripravo seminarja.

Usposabljanje bodo izvajale asist. razisk. dr. Tatjana Rijavec, izr. prof. dr. Brigita Tomšič, doc. dr. Živa Zupin in doc. dr. Mateja Kert.

Udeleženci, ki bodo uspešno opravili usposabljanje, bodo prejeli potrdilo o opravljenem usposabljanju za mikrodokazilo. Le to služi kot potrdilo o pridobljenih kompetencah. Udeležba je brezplačna.

Usposabljanje bo potekalo na daljavo in v živo, in sicer od 3. 2. do 14. 2. 2025 od 18:00 do 19:30 ure na daljavo ter 15.2.2025 od 9:00 do 15:00 ure v prostorih Oddelka za tekstilstvo, grafiko in oblikovanje Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Prijavni obrazec je na povezavi: https://1ka.arnes.si/a/82b32de7.

Za dodatne informacije kontaktirajte doc. dr. Matejo Kert po e-pošti: mateja.kert@ntf.uni-lj.si.

Projekt sofinancirata Republika Slovenija, Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter Evropska unija – NextGenerationEU.

Dokumenti:
Izobraževanje in usposabljanje: Surovine in proizvodnja kovinskih materialov+

Natančnejša opredelitev vsebine usposabljanja:

Razdelitev kovinskih materialov: prestavljena bo razdelitev kovinskih materialov glede na fizikalno kemijske lastnosti (lahke, težke, plemenite in posebne kovine in zlitine) in nekaj najpomembnejših lastnosti kovinskih materialov, ki se največ uporabljajo.

Osnove termodinamike kovinskih materialov: kaj je termodinamika materialov, kateri so osnovni principi termodinamičnega modeliranja in enostavni primer termodinamičnega modeliranja s programom ThermoCalc.

Gospodarski pomen proizvodnje kovinskih materialov: pomen proizvodnje kovin za nacionalno gospodarstvo, cene kovin, izbira tehnologije in reciklaža kovinskih materialov.

Zeleni prehod – brezogljične tehnologije in varstvo okolja: predstavljene bodo osnove brezogljičnega prehoda z uporabo vodika in električne energije ter možnosti preprečevanja onesnaženja okolja pri proizvodni kovinskih materialov.

Surovine – razdelitev, priprava in primarna metalurgija: podana bo osnovna razdelitev surovin na primarne in sekundarne, klasifikacija kovinskih odpadkov in tipi sekundarnih surovin ter procesi reciklaže. Prikazan bo kratek pregled proizvodnih postopkov izdelave jekla in aluminijevih zlitin iz primarnih in sekundarnih surovin.

Prijave se zbira do zapolnitve prostih mest oz. do vključno tedna dni pred začetkom programa (tj. do 25.10.2024) usposabljanja za mikrodokazila UL. V tednu pred izvedbo (tj. do 29.10.2024), organizator prijavljenim oz. kontaktnim osebam dokončno potrdi izvedbo in jih obvesti o poteku usposabljanja ali izobraževanja za mikrodokazila UL. Prijava na program je zavezujoča.

Prijavni obrazec je na povezavi: https://1ka.arnes.si/a/520c74d6

Za dodatne informacije kontaktirajte izr.prof. Maja Voncina e-mail: maja.voncina@ntf.uni-lj.si

ali prof. Jožef Medved e-mail: jozef.medved@ntf.uni-lj.si

 

Izobraževanje in usposabljanje: Livarske tehnike, strjevanje in napajanje ulitkov+

Usposabljanje zajema razlago o livarstvu, kaj to je kakšne tehnologije poznamo in kaj so njihove prednosti in slabosti ter kaj livarstvo postavlja v ospredje pred drugimi proizvodnimi tehnologijami. Na kratko bodo obravnavne glavne livarske zlitine na osnovi železa ter aluminija, predstavljeno njihovo strjevanje, nastala mikrostruktura in lastnosti. Na podlagi poteka strjevanja bodo razložene razlike med različnimi zlitinami, kot so podevtektske in evtektske in na podlagi tega razložena problematika nastanka napak. Predvsem bodo izpostavljene napake kot posledica krčenja. Krčenje in nastala krčilna poroznost predstavlja glavne livarske napake zato bodo obravnavane tudi tehnike napajanja ulitkov in zagotavljanje usmerjenega strjevanja.

Predviden datum izvedbe: 10. in 11.10.2024

Predavatelja:   prof. dr. Primož Mrvar

doc. dr. Mitja Petrič

UL Naravoslovnotehniška fakulteta sprejema prijave na usposabljanja za mikrodokazila preko spletnega obrazca na platformi 1ka (https://1ka.arnes.si/a/8b2385f2) Prijave se zbira do zapolnitve prostih mest oz. do vključno tedna dni pred začetkom programa (tj. do 3.10.2024) usposabljanja za mikrodokazila UL. V kolikor na prijavnici ni navedeno drugače. V tednu pred izvedbo (tj. do 7.10.2024), organizator prijavljenim oz. kontaktnim osebam dokončno potrdi izvedbo in jih obvesti o poteku usposabljanja ali izobraževanja za mikrodokazila UL. Prijava na program je zavezujoča.

Za dodatne informacije kontaktirajte doc. dr. Mitja Petrič po e-pošti: mitja.petric@ntf.uni-lj.si

ali tel. 01 2000 428

 

Skip to content

Ooops...

Uporabljate zastarelo / nepodprto različico brskalnika.
Za najboljšo uporabniško izkušnjo, prosimo nadgradite svoj brskalnik ali uporabite alternativne možnosti kot na primer Mozilla Firefox ali Google Chrome.