Humanitarna akcija: Pomoč prizadetim v ukrajinski krizi

Skupaj lahko pomagamo!

1. Fakulteta in ŠS NTF skupaj s slovensko Karitas pričenjamo z zbiranjem humanitarne pomoči za prizadete družine in posameznike v ukrajinski krizi.

Zbira se naslednje potrebščine in hrano:

• Osebna oprema (oblačila),
  • Higienski pripomočki (higienski robčki, plenice, pralni prašek, univerzalno čistilo, milo, šampon za osebno nego, zobne ščetke, zobne paste…),
  • Kompleti prve pomoči (material za prvo pomoč),
  • Posteljnina (rjuhe, spalne vreče),
  • Prehrana (suho ali trajno ter dobro zapakirana osnovna živila, ki ne potrebujejo hlajenja (moka, testenine, mleko, olje, otroška hrana, konzerve-pašteta, ribe, narezek…).
  • Tabela z ažurnim stanjem zbiranih potrebščin je na tej povezavi

Zbirana mesta NTF so:

• Snežniška – avla v pritličju
  • Aškerčeva – avla v pritličju
  • Lepi pot – laboratorij za termodinamiko materialov 5A

Vsa zbirna mesta so označena: Pomoč prizadetim v ukrajinski krizi.

Zelo prav bodo prišle tudi različne primerne škatle. Ob predaji zbranih pripomočkov in hrane morajo biti le ti ločeni po škatlah.

Potrebščine in hrana zbiramo do sredo, 9. 3. 2022.
Po potrebi bomo akcijo ponovili.

1. Pomagate lahko tudi tako, da pošljite kratko telefonsko sporočilo na številko 1919 s ključno besedo SRCNAUL5 (prispevek 5 EUR) ali SRCNAUL10 (prispevek 10 EUR). Zbrana sredstva bodo namenjena študentom s prizadetih območij, ki študirajo na naši univerzi.
  2. Na povezavi lahko preverite tudi druge organizacije, ki zbirajo finančna sredstva za pomoč potrebnim.

Hvala vsem za pomoč.