Inženirka leta 2022 – Nominiranka Jerneja Sedlar

V torek, 10. 1. 2023 so v Cankarjevem domu podelili že peti laskavi naziv Inženirke leta. Med desetimi nominirankami je bila tudi naša alumna Jerneja Sedlar, sicer diplomantka s področja geotehnologije, rudarstva in okolja. Jerneja je trenutno zaposlena v Holdingu Slovenske Elektrarne, na delovnem mestu projektne inženirke v službi za razvoj in investicije. Jerneja med drugim pravi: “Z vztrajnostjo, zagnanostjo in strokovnostjo ženske v inženirstvu dokazujemo, da smo popolnoma enakovredne moškim kolegom. ”
Jerneji iskreno čestitamo!
Tako v imenu fakultete kot v imenu Oddelka za geotehnologijo, rudarstvo in okolje se Jerneji zahvaljujemo, da promovira stroko med mladimi.
Inženirka leta 2022 je postala Rosana Kolar. Iskreno ji čestitamo.