Profesor Kirbiš prejel nagrado Prešernovega sklada

Čestitamo prof. Dušanu Kirbišu za prejem nagrade Prešernovega sklada za razstavo O izvoru podob v Galeriji mesta Ptuj.
Prof. Kirbiš je diplomiral na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani, kjer je končal tudi slikarsko in grafično specialko. Kot štipendist DAAD je nadaljeval podiplomski študij na Hochschule der Künste v Berlinu. Kot redni profesor predava na Katedri za oblikovanje tekstilij in oblačil. Razstavlja od leta 1980. Trenutna  razstava O izvoru Podob v Galeriji mesta Ptuj je še vedno na ogled.
Na Televiziji Slovenija si lahko ogledate njegov portret, ki je bil na sporedu na Prešernov dan. Več o razstavi si lahko preberete na povezavi.
Prof. Kirbiš hvala, ker svoje znanje prenašate tudi na študente Oblikovanja tekstilij in oblačil.