Raziskovalne novice

Spoštovani raziskovalci, pedagogi in strokovni delavci,

v Službi za raziskovalno dejavnost ponosno spremljamo vaše raziskovalne dosežke, inovativne ideje, težko pridobljene projekte in zaslužene nagrade. Univerza v Ljubljani bi rada na svoji spletni strani namenila poseben prostor v čast tem vašim dosežkom in v ta namen smo pripravili spletno platformo Raziskovalne novice. Smo na prehodu dveh programskih obdobij evropskega okvirnega raziskovalnega programa, razpisni roki stalno trkajo na vrata in zato se nam zdi še toliko bolj pomembno, da si vzamemo čas in proslavimo vaše odlične ter odmevne dosežke. Platforma Raziskovalne novice so tudi ena od aktivnosti projekta Evropska Noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!, s katerimi Univerza v Ljubljani in njene članice želijo popularizirati znanost ter znanstvene dosežke približati splošni javnosti, še posebej mladim, v Sloveniji in zunaj nje.

Raziskovalne novice lahko najdete na povezavi: https://www.uni-lj.si/raziskovalno_in_razvojno_delo/raziskovalne_novice/,
do strani z novicami v angleščini pa pridete na povezavihttps://www.uni-lj.si/research_and_development/research_news/.

Do njih lahko dostopate tudi s klikom na Raziskovanje na vrhu glavne spletne strani UL.

Podrobneje o Raziskovalnih novicah si lahko preberete spodaj.

Dear researchers, teachers, and professional staff,

The University office for research proudly follows your research achievements, innovative ideas, hard-won grants for projects, and well-deserved awards. The University of Ljubljana would like to dedicate a space to honour these achievements, and for this purpose, we have prepared an online platform Research news. Since we are at the turn of two programming periods of the European research framework programme, and deadlines are constantly around the corner, we think it is more important that we take time to celebrate your excellent achievements. The Research News platform is also one of the activities of the European Researchers’ Night – Humanities, it’s you!  the project, with which the University of Ljubljana and its members want to popularize science and bring scientific achievements closer to the general public, especially youth, within Slovenia and outside the borders of Slovenia.

You can access Research news on the following linkhttps://www.uni-lj.si/research_and_development/research_news/

or by clicking Research on the top of the main page of the UL webpage.

Vsebina Raziskovalnih novic

Novice so razdeljene na različne kategorije, da je brskanje znotraj določene tematike na tak način olajšano:

1. Raziskovalci v objektivu – predstavitve izjemnih raziskovalcev, ki vodijo projekte ali so prejemniki nagrad,
  2. ERC in MSCA – predstavitve projektov in raziskovalcev, ki so pridobili ERC ali MSCA financiranje,
  3. Najodličnejši raziskovalni dosežki – predstavitve 10 najodličnejših raziskovalnih dosežkov, ki jih posebna komisija vsako leto izbere in jim rektor podeli ta naziv,
  4. Interdisciplinarne raziskave – predstavitev raziskav in projektov z različnih disciplin,
  5. Naš prispevek k ciljem trajnostnega razvoja OZN – razvrščanje projektov glede na cilje trajnostnega razvoja, h katerim prispevajo.

Content of the Research news

The Research news are divided into categories to ease browsing within a selected topic:

1. Researchers in focus – presentations of the outstanding researchers, leading researchers in projects and recipients of awards,
  2. ERC & MSCA – presentations of projects and researchers who have obtained ERC or MSCA funding
  3. Outstanding research achievements – presentations of the 10 outstanding research achievements, which are annually selected by the commission and to which the Rector awards this title,
  4. Interdisciplinary research – presentation of research and projects involving different disciplines,
  5. Our contribution to Sustainable development goals – ranking projects according to the sustainable development goals to which they contribute.

Vabljeni k soustvarjanju Raziskovalnih novic

Vse raziskovalce in vse, ki v prvih vrstah sodelujete z njimi, vljudno vabimo k soustvarjanju Raziskovalnih novic s prispevanjem člankov o izjemnih in posebnih raziskovalnih dosežkih, še posebej pa o multidisciplinarnih dosežkih in njihovem doprinosu k Ciljem trajnostnega razvoja, kot so jih opredelili v Organizaciji združenih narodov. Za objavo na Raziskovalnih novicah nam lahko pišete na elektronski naslov projekt@uni-lj.si ali bruna.korent@uni-lj.si.

Your input to Research news

We kindly invite researchers and everybody who works with them to co-create Research news by contributing articles on outstanding research achievements and in multidisciplinary achievements and their contribution to the Sustainable Goals as defined by the United Nations. For publication in Research news, you can write to us to projekt@uni-lj.si or bruna.korent@uni-lj.si.

Iskreno nas veseli, da vam lahko ponudimo Raziskovalne novice, nov virtualni prostor, kjer bodo zbrane vse odmevne novice s področja vašega znanstvenega raziskovanja. Upamo, da vam bo v ponos in boste z veseljem prebirali o dosežkih kolegov ter novice delili tudi z drugimi radovednimi bralci.

It is our greatest pleasure to offer you Research news, a new virtual space where all important news from the field of scientific research will be collected. We hope you will enjoy reading about the achievements of your colleagues and share the news with other curious readers.

S spoštovanjem,

Univerzitetna služba za raziskovalno dejavnost

Sincere regards,

The University office for research