Razpis za pripravništva 2021/22 v EPO (Evropski patentni urad) in EUIPO (Urad EU za intelektualno lastnino)

Univerza v Ljubljani (UL) je z Evropskim patentnim uradom (European Patent Office – EPO) sklenila memorandum o sodelovanju v iniciativi Pan-European Seal Professional Traineeship Program. Sodelovanje v programu UL omogoča, da EPO do 8. marca 2021 v ožji izbor za opravljanje enoletnega plačanega pripravništva predlaga deset najustreznejših kandidatk/kandidatov (pet s področja naravoslovja in tehnike, pet s področja humanistike in družboslovja), ki so (bodoči) diplomanti/diplomantke magistrskega študija ustreznih smeri UL. Višina mesečnega prejemka pripravnic/pripravnikov EPO je približno 2.000 EUR bruto, predvideni začetek opravljanja pripravništva na sedežu urada v Münchnu, Nemčija je september 2021.

Več informacij si lahko preberete na spletni strani Univerze v Ljubljani.

Tam sta objavljena razpis in prijavnica na prakso.