Spletna predstavitev izobraževalnih aktivnosti EIT RawMaterials Academy

Regionalni center Adria, EIT RawMaterials središče, ob podpori Naravoslovnotehniške fakultete, v tednu univerze,  4. decembra 2020od 12:00 do 14:00, organizira spletno predstavitev izobraževalnih aktivnosti, ki se izvajajo pod okriljem EIT RawMaterials Academy

Predstavitev je namenjena študentom in predavateljem/raziskovalcem s kar 9 fakultet Univerze v Ljubljani, ki ste s področjem surovin neposredno ali pa tudi bolj posredno povezani, vendar je združevanje vseh naših znanj ključno za doseganje trajnostne rabe surovin ter posledično uresničitev cilja brezogljične družbe.

Skupnosti znanja in inovacij EIT RawMaterials financira Evropski inštitut za inovacije in tehnologije. Je največja in najmočnejša skupnost na področju surovin na svetu, ki jo gradi več kot 120 partnerjev z več kot 20 držav EU s področja znanosti, izobraževanja in gospodarstva.

Za udeležbo na dogodku se registrirajte tukaj. Predstavitev bo izvedena preko spletne povezave https://zoom.us/j/97534586354, potrebujete le računalnik, internetno povezavo ter zvočnik ali slušalke, da boste lahko prisluhnili sledečemu programu:

12:00 – 12:10

Uvod prof. dr. Boštjan Markoli, UL NTF in dr. Meta Dobnikar, Geološki zavod Slovenije, RC Adria, EIT RawMaterials središče
12:10 – 12:20 Priložnosti v Regionalni Inovacijski Shemi (RIS) EIT Tina Benda, Vodja Regionalne Inovacijske Sheme (RIS), EIT RawMaterials
12:20 – 12:50

Predstavitev EIT RawMaterials Academy magistrskih in doktorskega programa Imre Gombkoto, vodja izobraževalnih programov, EIT RawMaterials Innovation Hub CLC vzhod (predstavitev bo potekala v angleškem jeziku)
12:50 – 13:00

Študentske izkušnje z EIT  RawMaterials Academy magistrskim programom in predstavitev EIT RawMaterials Alumni Ali Hassan, predsednik odbora EIT RawMaterials Alumni (predstavitev bo potekala v angleškem jeziku)
13:00 – 13:10 Adria program pripravništva za študente s področja surovin Sibila Borojević Šoštarić, UNIZG RGNF, RC Adria, EIT RawMaterials središče (predstavitev bo potekala v angleškem jeziku)
13:10 – 13:30

Vprašanja & odgovori moderatorka Urša Šolc, Geološki zavod Slovenije, RC Adria, EIT RawMaterials središče
13:30 – 13:50 EIT RawMaterials aktivnosti za univerze (RIS Education aktivnosti, TrainESEE projekt) Imre Gombkoto, vodja izobraževalnih programov, EIT RawMaterials Innovation Hub CLC vzhod (predstavitev bo potekala v angleškem jeziku)

13:50 – 14:00 Zaključek Meta Dobnikar, Geološki zavod Slovenije, RC Adria, EIT RawMaterials središče

Vabljeni k poslušanju in aktivnem sooblikovanju programa z vprašanji, ki nam jih lahko posredujete že vnaprej na e-naslov urska.solc@geo-zs.si.