Srčna UL – razpis za študente

Na študentsko življenje ima večina med nami lepe spomine. Pri delu pa spoznavamo, da je za marsikaterega študenta izkušnja precej drugačna. Marsikdo mora za to, da lahko študira, služiti denar s študentskim delom za kritje stroškov najemnine, hrane, nakupa študijskih pripomočkov idr. Kot da to ni izziv, pa marsikdo poleg tega finančno pomaga še svojcem, se srečuje z zdravstvenimi težavami, smrtjo v družini, nasiljem in/ali drugimi stiskami.

Trenutne socio-ekonomske razmere v svetu stisko samo še poglabljajo. Višanje cen življenjskih potrebščin prinaša nove izzive in stiske med študenti. Zato v okviru dobrodelne akcije SRČNA UL ponovno zbiramo sredstva za študente Univerze v Ljubljani, ki so se znašli v finančni stiski.

Namen projekta, v katerem sodelujemo z Zvezo prijateljev mladine Slovenije, je reševanje kratkoročnih finančnih težav študentk in študentov, ki zaradi aktualnih razmer s svojimi dohodki ne morejo kriti življenjskih stroškov ali stroškov, povezanih s študijem. Sredstva se nakazujejo na transakcijski račun Zveze prijateljev mladine Slovenije, ki tudi sodeluje pri končni razdelitvi sredstev študentkam in študentom v finančni stiski.

Kako lahko pomagate?

1. (P)OSTANITE SRČNI TUDI VI IN S POSLANIM SMS-om

z besedilom SRCNAUL5 ali SRCNAUL10 na 1919 prispevajte 5 ali 10 EUR.

Pošljite SMS sporočilo na številko 1919 s ključno besedo:

• SRCNAUL5 (prispevali boste 5 EUR) ali
  • SRCNAUL10 (prispevali boste 10 EUR)

*Prispevajo lahko uporabniki mobilnih storitev Telekoma Slovenije, T2, A1 in Telemacha.
Pravila in pogoji za sodelovanje pri storitvi SMS-donacija so objavljeni na spletni strani www.zpms.si.

1. Prispevajte z nakazilom

Zveza prijateljev mladine Slovenije
Dimičeva 9, 1000 Ljubljana
TRR DH: SI56 6100 0000 3512 232

Sklic: SI00 07-245104

Namen: POMOČ ŠTUDENTOM
Koda namena: CHAR

1. Želite donacijo izvesti v imenu vašega podjetja?

Za pogodbo o doniranju denarnih sredstev za dobrodelno akcijo Zveze prijateljev mladine Slovenije in Univerze v Ljubljani – Srčna UL nam pišite na srcnaul@uni-lj.si.

Si študent/-ka, ki potrebuje pomoč?

Z dnem 10. oktober 2022 sta odprta dva razpisa:

• Srčna UL 3 za študente Univerze v Ljubljani v finančni stiski
  • Srčna UL 4 Ukrajina

Pomoč lahko vsebuje sofinanciranje:

• najemnine in bivanjskih stroškov (celotno ali delno poplačilo stroška);
  • nakupa živil in obleke;
  • študijskega materiala (celotno ali delno poplačilo računa);
  • študiju namenjene računalniške opreme (celotno ali delno poplačilo računa).

Predstavitev obeh razpisov:

Srčna UL 3 za študente Univerze v Ljubljani v finančni stiski+

Za pomoč v okviru razpisa Srčna UL 3 za študente Univerze v Ljubljani v finančni stiski se lahko prijavijo študenti Univerze v Ljubljani, z veljavnim statusom študenta v študijskem letu 2022/2023, ki so se znašli v stiski in izpolnjujejo enega izmed naslednjih pogojev:

• so mlajši od 26 let in nimajo staršev oziroma skrbnikov ter so brez osnovnih sredstev za preživljanje,
  • so mlajši od 26 let, starši oziroma skrbniki pa jih glede na višino minimalnega dohodka na družinskega člana ne morejo vzdrževati,
  • so starejši od 26 let, njihovi dohodki pa so prenizki za osnovno preživetje njih samih oziroma njihovih vzdrževanih družinskih članov,ter
  • v Republiki Sloveniji ne opravljajo študijske mobilnosti,
  • niso prijavljeni na razpis Srčna UL 4 Ukrajina.

Razpisna dokumentacija: razpis SRČNA UL 3 in prijavni obrazec SRČNA UL 3

Srčna UL 4 Ukrajina+

Za pomoč v okviru razpisa Srčna UL 4 Ukrajina se lahko prijavijo študenti Univerze v Ljubljani, z veljavnim statusom študenta v študijskem letu 2022/2023, ki so se znašli v stiski in izpolnjujejo enega izmed naslednjih pogojev:

• imajo ukrajinsko državljanstvo,
  • so ogroženi zaradi krize v Ukrajini,
  • niso prijavljeni na razpis Srčna UL 3.

Razpisna dokumentacija: razpis SRČNA UL 4 in prijavni obrazec SRČNA UL 4

A public call: warm-hearted UL 4 and application form warm-hearted UL 4